single
[1176]
282980

Rivalstvo z Gajserjem vse bolj napeto: “V enem mesecu naredim skoraj sto voženj”

Avtor: Lamin Diallo
24. 3. 2026, 19.16

Največji rival Tima Gajserja je po dirki v Španiji razkril, koliko dela stoji za njegovo formo, in poudaril, da ga tudi po vseh letih še vedno vodi predvsem strast do motokrosa. Nizozemec, ki je letos prestopil k Hondi, je s trdim delom in številnimi urami na motorju znova v boju za vrh svetovnega prvenstva, kjer trenutno prehiteva tudi slovenskega šampiona.

Uvodni dirki svetovnega prvenstva MXGP sta dokazali, da se nam obeta nov velik dvoboj. Tim Gajser je z Yamaho prvič stopil na stopničke, njegov največji rival Jeffrey Herlings pa je znova pokazal, da bo letos eden glavnih kandidatov za naslov. Napet boj med dvema velikanoma motokrosa se tako šele zares začenja.

Slovenski šampion je v španskem Almonteju osvojil tretje mesto in tako prvič stopil na stopničke po prestopu k Yamahi. Pred njim sta končala Belgijec Lucas Coenen in Nizozemec Jeffrey Herlings, ki je v skupnem seštevku svetovnega prvenstva trenutno pred Gajserjem.

Gajser je v drugi vožnji navdušil z izjemnim prebojem, ko se je z devetega mesta prebil do tretjega in na poti prehitel več tekmecev. Pod njegovim pritiskom je napako naredil tudi branilec naslova Romain Febvre, ki je padel in izgubil stik z najboljšimi.

Herlings pa je že pred naslednjimi dirkami pokazal, kako resno jemlje letošnjo sezono. Po poročanju GateDropa Nizozemec opravlja izjemno količino treningov, kar potrjuje tudi podatek, da je v karieri opravil že več kot 4500 simulacij dirk.

“Gre zelo hitro. Ta teden sem odpeljal sedem voženj dolžine dirke – dve v torek, eno v sredo, dve v četrtek. Ko jih narediš 7 na teden, jih je posledično hitro narediš že 70, v enem mesecu je to skoraj 100. To pomeni veliko ur na motorju. Zjutraj, ko se zbudim, to že čutim, precej sem utrujen,” je po dirki v Španiji povedal Herlings.

Kljub napornemu ritmu pa Nizozemec poudarja, da ga še vedno vodi strast do motokrosa. “Ja, še vedno uživam. Ta teden sem bil na progi blizu doma in odpeljal dve 40-minutni vožnji. Proga je bila zelo razrita, a sem res užival. Bil sem sam s svojim mehanikom in to mi je celo bolj všeč kot dirkanje. Sem velik navdušenec nad tem športom, spremljam vse dirke – Supercross, MX2, evropsko prvenstvo. Imam ogromno strasti do motokrosa,” je razložil Herlings.

Nizozemec priznava, da ga danes ne vodi več denar, temveč predvsem želja po zmagah. “Dirkam zaradi strasti. Včasih je bil denar velika motivacija, zdaj pa imam dovolj za dobro življenje. Zdaj dirkam zaradi strasti in želje po zmagah. Vložim ogromno truda, ur, dni in mesecev, da bi zmagal, ne da bi bil 15. Dokler končujem na drugem mestu, sem konkurenčen. Ko bom začel končevati kot deseti ali petnajsti, bom razmišljal o koncu,” je še dodal Herlings.

Napetost pred nadaljevanjem sezone tako narašča. Gajser je s prvimi stopničkami z Yamaho pokazal, da se hitro približuje vrhu, Herlings pa je že v odlični formi. V SP je na vrhu s polnim izkupičkom iz Španije zdaj Coenen, ki ima 102 točki, Herlings je drugi s 94. Gajser je ostal šesti (74), Pancar je s 13 točkami zdrsnil na 21. mesto.

Naslednja dirka svetovnega prvenstva bo prihodnji konec tedna v švicarskem Frauenfeldu, s prenosom na Šport TV, kjer se obeta nov obračun med dvema velikima rivaloma, ki sta v zadnjih letih zaznamovala elitni razred MXGP.

Foto: MXGP

Zadnje video vsebine

1

Tim Gajser po prvih stopničkah na Yamahi: “Napravili smo velik korak v pravo smer!”...Več

2

Ljubljenec Green Dragons: Težave Olimpije niso rešljive med sezono, poleti pa so potrebne korenite spremembe! (VIDEO)...Več

3

Pancar po razočaranju v Španiji: “V nobenem trenutku nisem bil stoodstoten” (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Gajser v Andaluziji po sijajni drugi vožnji do prvih stopničk z Yamaho, Lucas Coenen razred zase (VIDEO)...Več

2

Predsednik Maribora Ilicali: “Nedvomno lahko še osvojimo naslov prvaka!”...Več

3

Bravo še naprej boleč trn v peti zmajev, Olimpija ob pomembne točke v boju za Evropo (VIDEO)...Več