[4]
52973

Risi začeli odlično, uvodoma padli Američani

14. 2. 2018, 16.06

Slovenska hokejska reprezentanca je na olimpijskih igrah v Južni Koreji v prvem krogu predtekmovalne skupine B presenetljivo premagala ZDA s 3:2 (0:1, 0:1, 2:0; 1:0).

Risi so tekmo začeli pogumno in hitro so pokazali, da se ne bodo le branili. Imeli so svoje priložnosti, prvi gol pa je v 18. minuti dosegla ameriška ekipa, po natančni podaji izza gola je zadel Brian O’Neal. Slovenci so še naprej nizali priložnosti, toda v 33. minuti so se znašli v še večjem zaostanku, ko je na 2:0 povišal Jordan Greenway.

V zadnji tretjini se je Slovenija podala v odločen lov na Američane. V 46. minuti je Blaž Gregorc zelo natančno meril, pred golom je pogled vratarju zakrival Urbas in plošček se je tudi na veselje številnih slovenskih navijačev v dvorani Kwandong znašel v mreži. Gašper Krošelj je na drugi strani igrišča ustavljal protinapade ZDA, Slovenija pa je vse več stavila na napad.

Po začetku predzadnje minute je Slovenija v lov na izenačujoč zadetek šla brez vratarja, kar se ji je obrestovalo. Jan Muršak se je vpisal med strelce, izid 2:2 pa je pomenil podaljšek. Po zgolj 38 sekundah dodatnega dela igre je drugič udaril Muršak in poskrbel za veliko veselje v slovenskem taboru.

V prvi tekmi skupine B je Slovaška prav tako presenetljivo premagala Rusijo s 3:2 (2:2, 0:0, 1:0).