[38]
96424

Remi z Romuni premalo, Slovenci ostali brez dodatnih kvalifikacij za SP

5. 2. 2020, 17.07

Slovenska reprezentanca v futsalu je elitni krog kvalifikacij v Brnu končala z neodločenim izidom ter tako ne bo nastopila na zaključnem turnirju v Litvi. Po porazih z 1:3 proti Češki in 3:4 proti Kazahstanu so danes oslabljeni Slovenci igrali z Romuni 4:4 (1:2).

Slovenija, ki bi se ob zmagi z vsaj dvema goloma razlike sicer prebila v dodatne kvalifikacije ob zmagi Češke v dvoboju s Kazahstanom, je tokrat morala igrati brez kaznovanih Igorja Osredkarja, Alena Fetića, Roka Mordeja in Mateja Fiderška, ekipi pa se je pridružil Benjamin Tušar.

Slovenska vrsta je prvi polčas proti Romunom izgubila z 1:2, potem ko je za slednje zadel Marius Matei v 11. in 19. minuti, pri Slovencih pa je bil v 17. uspešen Žiga Čeh. Ko je Matei zadel v 28. minuti za 3:1 ter v 38. kar vratar Toni Tonita za 4:1, je kazalo, da je za Slovenijo vse izgubljeno.

A nekaj upov za končno drugo mesto Slovencev, ki bi vodilo v dodatne kvalifikacije (prvo vodi neposredno na SP) in ki je bilo tudi njihov cilj, so zbudili Kristjan Čujec v 38. ter Nejc Hozjan in Teo Turk v 40. minuti. Toda po izenačenju na 4:4 je do konca ostalo le še pičlih 16 sekund, kar pa je bilo premalo za še dva zadetka Slovencev.

Selektor Andrej Dobovičnik je sicer v Brno peljal Mateja Fiderška, Igorja Osredkarja, Jeremyja Bukovca, Nejca Hozjana, Roka Mordeja, Alena Fetića, Tea Turka, Klemna Duščaka, Kristjana Čujca, Žigo Čeha, Damirja Puškarja, Žana Korena in Tjaža Lovrenčiča. Slovenija se je doslej sedemkrat neuspešno potegovala za nastop na prvenstvu sveta.

Na SP 2020 pa so že uvrščene Litva, Portugalska, Španija in Rusija. Dodatne kvalifikacije pa so si že zagotovile Finska, Srbija in Hrvaška. Slednja bo tudi tekmec drugouvrščenega iz “slovenske” skupine. Dodatne kvalifikacije bodo 9. in 12. aprila.