[4]
139603

Recept Olimpije za uspeh: Igrati je treba preprosto

20. 10. 2021, 09.20

Hokejisti Olimpije so najlepše presenečenje lige ICEHL. Po zadnji zmagi z Znojmom so prevzeli prvo mesto. Delno so presenetili tudi sami sebe, pravi trener Mitja Šivic.

Čeprav je še pred zadnjo tretjino kazalo, da bo Olimpija povsem razbila Znojmo, so se morali zmaji nato kar potruditi, da niso izgubili polnega izkupička, s katerim so se povzpeli na samo prvo mesto razpredelnice lige ICEHL. Po desetih krogih imajo sedem zmag in tri poraze, dva po podaljšku. Pohvalijo se lahko z najboljšim napadom, dosegli so 39 zadetkov tako kot Znojmo, prejeli pa 26.

“Zadetke dosegamo, kadar igramo preprosto, imamo globino, ker naša tranzicija je hitra. Ko se spustimo v preigravanje, nam ne uspeva, kar se je videlo tudi v Linzu in v zadnjih minutah proti Znojmu,” je po tekmi za uradno klubsko spletno stran povedal Mitja Šivic.

“Mislim, da smo presenetili vse, mogoče tudi malo sami sebe, ko pogledamo na ligaško lestvico. Vedel sem, da bomo, če bomo igrali kot znamo, dobri. Katero mesto pa bo to, pa ta trenutek ničesar ne spremeni. Ta trenutek smo trdno na tleh, vedeti moramo, da je sezona še dolga in naš cilj je, da postajamo boljši,” je še dodal.

V enajstem krogu se bodo Ljubljančani srečali z VSV-jem, kjer kot pomočnik trenerja Roba Dauma deluje Marcel Rodman. Ekipi sta se v takratni ligi EBEL srečali zadnjič leta 2014. Avstrijci so zmagali s 5:6.

Srečanje Olimpija – VSV si boste lahko ogledali v neposrednem prenosu v petek ob 19.35 na Š1.