213908

Real prvi finalist španskega superpokala

Avtor: Lamin Diallo
10. 1. 2024, 23.18

Nogometaši Real Madrida so prvi finalisti španskega superpokala, ki ta teden poteka v Savdski Arabiji. V polfinalu so po podaljških premagali Atletico Madrid s 5:3.

Za Real Madrid so v rednem delu zadeli Antonio Rudiger (20.), Ferland Mendy (29.) in Dani Carvajal (85.), za Atletico pa Mario Hermoso (6.), Antoine Griezmann (37.), Rudiger (78.). Odločilni zadetek je Jan Oblak prejel po nesrečnem posredovanju svojega branilca Stefana Savića v 116. minuti, končni rezultat pa so Madridčani postavili na prazen gol v 122. minuti.

Real Madrid, ki poraza ne pozna že dvajset tekem v vseh tekmovanjih (17 zmag, 3 remiji), se bo v finalu v nedeljo ob 20. uri pomeril z zmagovalcem drugega polfinala med Barcelono in Osasuno, ki je na sporedu v četrtek ob 20.00.

V kolikor Galaktikom uspe v finalu zmagati, bo to njihov 13. naslov v španskem superpokalu. S tem bi se na en naslov približal rekorderjem iz Barcelone, ki so hkrati branilci lovorike.