single
[2]
163838

Razočarani, a motivirani HSV sezono začenja v Braunschweigu

Avtor: Blaž Magdič
10. 7. 2022, 08.20

V petek se bo začela nova sezona 2. Bundeslige. Premierna tekma izvedbe 2022/2023 pripada Kaiserslauternu in Hannovru (20.25 na Š1), v nedeljo pa bodo na delu tudi nogometaši HSV, ki so nesrečno ostali brez vozovnice za elitno Bundesligo.

Kratkohlačniki, ki tradicionalno spadajo med največje in najbolj uspešne nemške kolektive, se nikakor ne uspejo vrniti v Bundesligo. V lanski sezoni so v drugoligaški konkurenci zasedli tretje mesto, kar jim je prineslo dodatne kvalifikacije z berlinsko Hertho, a so ostali praznih rok.

Najprej so 19. maja v Berlinu celo slavili z 1:0 in vse je kazalo na povratek v najvišji rang, a so severnjaki štiri dni kasneje na svojem stadionu klonili z 2:0 in zapravili krasno priložnost za preboj v Bundesligo. Razočaranje pri široki navijaški bazi je bilo nepopisno in jasno izraženo, toda Hamburger bo moral hitro zbrati misli, saj je nova sezona pred vrati.

V klubu jasno poudarjajo, da je cilj naslov prvaka v 2. Bundesligi, HSV je bil v prvi ligi zadnjič v sezoni 2017/2018, zato je navijaško potrpljenje že skoraj pri koncu.

Prvi izziv čete Tima Walterja v novi sezoni bo Eintracht iz Braunschweiga, ki je v lanski sezoni osvojil naslov prvaka v 3. ligi in si skupaj z Magdeburgom priigral neposredno napredovanje.

2. Bundesliga, 1. kolo, Eintracht Braunschweig – Hamburger SV, nedelja, 17. julij ob 13.30 na Š3.

 

Foto: Lukas Schulze/Bundesliga/Getty Images

Zadnje video vsebine

1

Angleško-evropski obračun dveh nekdanjih prvakov: ”To mesto predstavlja vse, česar smo bili deležni od povratka v PL” (VIDEO)...Več

2

VIDEO: Schalke po norem preobratu na pragu povratka v Bundesligo...Več

3

Nukić in R. Mavrič napovedujeta: Celje bo sproščeno, Bravu pa je liga spet edina pot v Evropo (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Rdeči karton za zakrivanje ust...Več

2

Pokal razgalil favorite, Evropa visi na nitki: Kdo bo ostal praznih rok?...Več

3

Evropa spoznala magijo Črnega gozda...Več