47428

Razjarjeni Rdeči biki gostijo Švede

Avtor: Luka Cotič
31. 10. 2017, 11.12

V hokejski Ligi prvakov se danes začenjajo izločilni boji, v igri za končno zmago je ostalo še 16 ekip, ki so si igranje v osmini finala zagotovile z uspešnim nastopanjem v skupinskem delu.

Danes bodo na sporedu prve tekme osmine finala v CHL. Srečanja se lahko končajo tudi z neodločenimi izidi, medtem ko so na povratnih tekmah prihodnji teden ob remiju po 60 minutah na vrsti 10-minutni podaljšek 4 na 4 in kazenski streli. Obetajo se zanimiva srečanja, za nas pa bo najbolj zanimiv dvoboj Red Bull Salzburga in Växjöja na Solnograškem.

Red Bull Salzburg je zmagal na zadnjih štirih tekmah lige EBEL. Na zadnji tekmi je premagal vodilno ekipo Vienna Capitals. “Zelo smo motivirani, saj želimo pokazati, da lahko dobro igramo tudi v CHL. To smo sicer pokazali že proti Wolfsburgu in danes je nova priložnost,” pravi Dominique Heinrich, ki je v svoji karieri 22 tekem odigral tudi v švedski SHL.

“Lakers so ena najboljših švedskih ekip, a mi želimo odigrati najboljšo tekmo sezone. Ponoviti moramo predstavo z zadnjega obračuna z Vienno,” dodaja Ryan Duncan. Rdeči biki pogrešajo branilca Matta Generousa, pod vprašajem je Peter Müller. Za nastop bosta prav gotovo kandidirala slovenski vratar Luka Gračnar in nekdanji član Olimpije John Hughes.

Na Šport TV 3 si boste danes lahko ogledali dve tekmi osmine finala. Ob 16:55 Bili Tygri Liberec – Frölunda, ob 19:25 pa še Red Bull Slazburg – Växjö Lakers. Vabljeni v našo družbo!

1

Kapun pred Večnim derbijem: Tekma sezone za Olimpijo in Maribor, možnosti so 50:50 (VIDEO)...Več