[5]
115579

Zarabec s Kielom v finalu proti Barceloni s trojico Slovencev

28. 12. 2020, 12.01

Rokometaši iz Barcelone in Kiela so letošnji finalisti zaključnega turnirja lige prvakov za sezono 2019/20. Španska zasedba je na današnji prvi polfinalni tekmi v Kölnu premagala francoski PSG s 37:32 (18:14), nemška pa je bila na drugem polfinalnem dvoboju po podaljšku boljša od madžarskega Veszprema s 36:35 (29:29, 18:13).

Rokometaši iz Barcelone in Kiela so letošnji finalisti zaključnega turnirja lige prvakov. Španska zasedba bo na torkovi finalni tekmi v Lanxess-Areni, ki se bo pričela ob 20.30, naskakovala jubilejno deseto zmago v najmočnejšem klubskem tekmovanju na stari celini, nemška pa svojo četrto.

Končni zmagovalec bo prejel ček v višini 500.000 evrov, osmoljenec finalnega obračuna pa 250.000 evrov. Zmagovalec malega finala med PSG in Veszpremom bo prejel 150.000, poraženec pa 100.000 evrov.

Drugi današnji polfinalni obračun med rokometnima velikanoma iz Kiela in Veszprema je bil veliko bolj izenačen od prvega dvoboja med Barcelono in PSG. Po prvem polčasu je kazalo na zanesljivo zmago nemške ekipe, ki je v 26. minuti vodila s 17:10. Ekipa slovenskega organizatorja igre Mihe Zarabca, ki je v prvem polčasu delovala zastrašujoče, je v drugi polovici tekme povsem popustila.

Veszprem, kjer že vrsto let igrata slovenska reprezentanta Blaž Blagotinšek in Gašper Marguč, je v drugem polčasu nevtraliziral visok primanjkljaj. Po odlični igri so naši vzhodni sosedi v 46. minuti izenačili na 24:24, pet minut kasneje pa povedli z 28:24.

Na športnem področju pregovorno nepopustljivi Nemci se niso predali, po minuti odmora Filipa Jiche so v naslednjih treh minutah naredili delni izid 5:0 in znova povedli z 29:28, v dramatični končnici rednega dela pa ni bilo zmagovalca.

V desetminutnem podaljšku so odločali detajli, malenkostno boljši pa so bili rokometaši iz Kiela.

V nemški ekipi je bil na današnji tekmi najbolj učinkovit Hendrik Pekeler z osmimi, v madžarski pa Marguč in Vuko Borozan, ki sta dosegla po sedem zadetkov.

Finalni obračun si boste lahko v torek ob 20.25 ogledali na Šport TV 1!