[9]
124777

Quartararo najbolj prepričljiv pred dirko v Jerezu

1. 5. 2021, 18.10

Vodilni v skupnem seštevku motociklističnega svetovnega prvenstva v razredu motoGP, Francoz Fabio Quartararo (Yamaha), je bil najhitrejši v kvalifikacijah za nedeljsko dirko za VN Španije v Jerezu. Šestkratni svetovni prvak, Španec Marc Marquez (Honda), se je po padcu na jutranjem treningu v kvalifikacijah uvrstil na 14. mesto.

Marquez je lani na istem prizorišču tudi padel, a si na takrat uvodni dirki zlomil roko in končal sezono. Tokrat jo je kljub spektakularnemu padcu odnesel brez hujših posledic, a kvalifikacij ni končal pri vrhu.

Tam je Quartararo, ki bo 12. začel s prvega startnega mesta, potrdil dobro formo, najbolj sta se mu približala Italijan Franco Morbidelli (Yamaha-SRT) na drugem in Jack Miller (Ducati) na tretjem mestu.

Dirka se bo v nedeljo začela ob 14. uri.