[3145,3]
155437

Pullen: “Proti Turk Telekomu želimo polnih Stožic”!

7. 4. 2022, 17.46

Zmaji so na zadnji tekmi rednega dela Eurocupa prepričljivo premagali grško ekipo Promitheasa Patras in potrdili končno 3. mesto v skupini B. Sedaj jih čaka osmina finala, ki jo bodo zaradi odlične forme v zadnji tretjini tekmovanja odigrali v Stožicah. V slovensko prestolnico prihaja turška ekipa Turk Telekom Ankara, ki je redni del končala na 6. mestu skupine A. Končnica se igra na eno zmago, zato bo zmagovalec napredoval v četrtfinale.

Glavni trener Olimpije Jurica Golemac je po tekmi z Grki dejal: “Čestitke igralcem za pomembno zmago. Težko se je bilo motivirati. Vemo, da ima Promitheas veliko težav s poškodbami, ampak pristop je bil od začetka takšen, kot mora biti. Na koncu smo ubranili prednost in spočili nekaj nosilcev igre. Zdaj gledamo proti naslednjim tekmam.”

Najboljši posameznik Jacob Pullen je po tekmi povedal: “Vseh 40 minut smo odigrali dobro. Z zmago smo si priigrali prednost domačega terena, kar je odlično. Upam, da bodo navijači napolnili Stožice, tako kot na zadnjih tekmah. Mi moramo ostati osredotočeni in se pripraviti na nadaljevanje Evropskega pokala.”

Olimpija je tako redni del Eurocupa zaključila z rekordnimi osmimi zaporednimi zmagami v evropskih tekmovanjih in končala z razmerjem 11-7 v zmagah in porazih. Njihov nasprotnik iz Ankare je v zadnji tekmi premagal Hamburg Towers in redni del zaključil z razmerjem 8-8. Tudi sami so redni del zaključili v dobri formi, saj so nanizali tri zaporedne zmage.

Vir: Cedevita Olimpija

1

Matko pred tekmo sezone: Ni boljše priložnosti za osvojitev naslova kot proti Olimpiji (VIDEO)...Več