85956

PSG – Toulouse … 30 mesecev in 60 tekem pozneje

Avtor: Nejc Mravlja
25. 8. 2019, 08.27

Po nedeljskem nepričakovanem, a zasluženem porazu v Rennesu (1-2) bodo igralci Paris Saint-Germaina nocoj skušali popraviti vtis in s po izjavah akterjev povsem drugačno vsebino napadli nove prvenstvene točke.

A pozor: današnji nasprotnik (Toulouse FC) je zadnji, ki je na stadionu Parc des Princes izboril remi brez zadetkov (0-0, 19. februarja 2017). Od tekme, ki gledalcem ni ponudila veliko vznemirljivih trenutkov, so nogometaši PSG na 60 uradnih domačih preizkušnjah zbrali 51 zmag, 4 poraze in 5 remijev, dosegli 199 (3,32 na tekmo) in prejeli 41 zadetkov.

V omenjenem obdobju so pariški ostrostrelci le na eni tekmi zaman oblegali tekmečeva vrata. To se je zgodilo 12. maja lani proti Rennesu (0-2), na tekmi, ki za rdeče-modre ob predčasno (že mesec prej) zagotovljeni ligaški kroni ni vsebovala tekmovalnega motiva.

Rekorden klubski niz domačih obračunov brez najmanj popularnega izida si bodo Mbappé in soigralci prizadevali potrditi proti moštvu, ki je Parižanom na zadnjem obisku prestolnice (24. novembra lani, 1-0) povzročilo nemalo preglavic, a je branilca najprestižnejše francoske nogometne lovorike z žonglersko mojstrovino v 1. polčasu odrešil El Matador Cavani, ki je tako dosegel svoj jubilejni 180. gol v rdeče-modrem dresu.

Urugvajec je minuli konec tedna v Bretanji povišal strelski mejnik na 195 zadetkov, nocoj se bo ob pomoči sotrpinov (brez poškodovanih Kehrerja, Draxlerja in Herrere), tudi verjetnega debitanta in zadnjega novinca Idrissaja Gueyea, skušal približati magični dvestotici. Mu bo uspelo? Preverite v neposrednem prenosu ob 20.55 na Šport TV 3.

1

Kapun pred Večnim derbijem: Tekma sezone za Olimpijo in Maribor, možnosti so 50:50 (VIDEO)...Več