[2]
223370

PSG-ju in Dortmundu na norih povratnih obračunih uspela preobrata za uvrstitev v polfinale lige prvakov

16. 4. 2024, 23.13

Borussia Dortmund in PSG sta prva polfinalista nogometne lige prvakov. Na povratnih četrtfinalnih tekmah so Nemci danes premagali Atletico slovenskega vratarja Jana Oblaka s 4:2, PSG pa Barcelono s 4:1. Preostali četrtfinalni tekmi Bayern - Arsenal in Real Madrid - Manchester City bosta na sporedu v sredo.

Na povratni tekmi sta prednost s prvih prinesla Atletico, ki je doma zmagal z 2:1, ter Barcelona, ki je bila v Parizu boljša s 3:2.

V Dortmundu so slovenski reprezentančni vratar Oblak in soigralci naleteli na precej drugačen Dortmund kot na prvi tekmi, kjer so bili Nemci nevarni šele ob koncu. Tokrat je moral Oblak po nevarnem strelu Marcela Sabitzerja posredovati že v drugi minuti, pozneje pa je ustavil še poskus Karima Adeyemija.

Madridčani so se bolj posvečali branjenju prednosti, edino resno priložnost v prvem delu je imel že v tretji minuti Alvaro Morata.

Domači pa so pritiskali in v le petih minutah zadeli dvakrat. Najprej je po slabem posredovanju obrambe Atletica do strela že močno z leve strani s petih metrov prišel Julian Brandt. Še preden so si Španci opomogli, so doživeli še en udarec. V 39. minuti je po precej podobni akciji z leve strani za 2:0 zadel še Ian Maatsen.

Nadaljevanje je bilo sprva povsem drugačno; najprej je Matts Hummels nesrečno posredoval pred svojim golom in že v 49. minuti z avtogolom omogočil znižanje Atletica.

Madridčani so izenačili in v skupnem seštevku spet vodili v 64. minuti, ko je po dveh obrambah Gregorja Kobla žogo v tretjem poskusu Angelu Correi le uspelo potisniti v gol.

A sledil je še en preobrat. Najprej je v 71. z glavo v vratnico in potem v gol meril Nicklas Füllkrug, le tri minute pozneje pa je bil z roba kazenskega prostora natančen še Sabitzer.

Barca je terensko premoč prepustila gostom, ki pa sprva posebej nevarni niso bili. Prvi pa so zadeli domači, v 12. minuti je bil Raphinha na pravem mestu pred golom po prodoru Lamina Yamala in je žogo le potisnil v gol.

Pozneje je imel lepo priložnost še Robert Lewandowski, a meril tik nad prečko. Zvezdnik gostov Kylian Mbappe je bil blizu golu v 28. minuti, ko je en strel ubranil vratar Marc Andre ter Stegen, drugega pa Jules Kounde.

A v 29. minuti je blaugrana ostala le z desetimi možmi, posredovanje Ronalda Arauja, ki je ustavljal prodor Bradleyja Barcole, je sodnik ocenil za prekršek za rdeči karton.

Premoč so Parižani spremenili v zadetek v 39., ko je nekdanji član Barce Ousmane Dembele po podaji Barcole natančno meril z desetih metrov.

V drugem delu je PSG hitro prišel še do enega gola; V 54. minuti je bil ter Stegen premagan ob močnem strelu Vitinhe od daleč. V naslednji akciji je Ilkay Gündogan za Barco zadel vratnico, le pet minut zatem pa je po posredovanju Joaa Cancella nad Dembelejem sodnik pokazal še na belo točko za Parižane. Zanesljivi izvajalec za 3:1 je bil Mbappe.

Za Barco je imel v 74. še eno priložnost Lewandowski, a se je izkazal vratar tekmecev, Parižanom pa je do konca kljub ne najbolj prepričljivi predstavi uspelo ubraniti prednost in s tem skupno zmago. To je nazadnje z golom po protinapadu v 89. minuti dokončno potrdil Mbappe.

V sredo bosta na sporedu še preostali povratni tekmi četrtfinala. Münchenski Bayern bo doma gostil Arsenal (2:2), branilec naslova Manchester City pa na Etihadu madridski Real (3:3).

Borussia se bo v polfinalu merila s PSG, boljši iz dvoboja Bayern – Arsenal pa z boljšim na tekmi Real Madrid in Manchester City.

Polfinale bo 30. aprila in 1. maja ter 7. in 8. maja, finale pa bo v Londonu na Wembleyju 1. junija.

1

Matko pred tekmo sezone: Ni boljše priložnosti za osvojitev naslova kot proti Olimpiji (VIDEO)...Več