[11]
67575

Prvi slalom sezone pričakovano Shiffrinovi, Hrovatova 12.

17. 11. 2018, 15.26

Američanka Mikaela Shiffrin je zmagovalka uvodnega ženskega slaloma za svetovni pokal alpskih smučark v finskem Leviju. Druga je bila lanska zmagovalka Slovakinja Petra Vlhova (+0,58), Avstrijka Bernadette Schild je bila tretja (+0,79). Točke sta osvojili obe slovenski finalistki. Meta Hrovat je bila 12. (+2,23), Maruša Ferk 22. (+3,08).

Shiffrinova je v Božičkovi deželi osvojila 33. karierno slalomsko zmago v svetovnem pokalu, v Leviju pa je še tretjič, po letih 2013 in 2016, stopila na najvišjo stopničko zmagovalnega odra ter se izenačila z Nemko Mario Höfl-Riesch. Skupno ima že 44. zmag v svetovnem pokalu.

V minuli sezoni je 23-letna Američanka osvojila sedem od devetih slalomov za svetovni pokal za svoj še peti slalomski kristalni globus za zmagoslavje v posebnem seštevku discipline. Le en slalomski globus več ima rekorderka med ženskami Vreni Schneider.

Od štirih Slovenk na startu sta v finalu nastopili Hrovatova in Ferkova. Ana Bucik in Klara Livk sta bili prepočasni za drugo vožnjo.

V nedeljo bo v Leviju še moški slalom z dvema Slovencema na startu Žanom Kranjcem in Štefanom Hadalinom.