[4]
49791

Prvi poraz kraljev po osmih zmagah, brez točke tudi Kopitar

13. 12. 2017, 07.37

Kalifornijsko moštvo Los Angeles Kings je v severnoameriški hokejski ligi NHL vpisalo prvi poraz po osmih zmagah. Kralji so na gostovanju na Vzhodni obali ZDA v Prudential Centru v Newarku izgubili z 1:5 proti New Jersey Devils. Brez točke je ostal tudi kapetan kraljev slovenski as Anže Kopitar.

Kopitarjeve tri podaje za zmago nad Winnipegom

Po 40 minutah tekme v New Jerseyju je bilo že 4:0 za domače moštvo. V prvi tretjini sta zadela Travis Zajac in Taylor Hall ob power playu. Hall je prišel do zadetka tudi v drugi tretjini, Brian Boyle pa je poskrbel za četrti zadetek za domačo ekipo.

Častni zadetek za kralje je v 53. minuti dosegel Torrey Mitchell. Brian Gibbons pa je 11 sekund pred koncem vpisal še peti zadetek za domače hokejiste.

Hrušičan je prvič na zadnjih petih tekmah ostal brez osvojene točke in ni vpisal ne podaje ali zadel gola. Kopitar proti New Jerseyju ni prišel niti do enega strela na gol. Kopitar je sicer od začetka sezone zbral že 38 točk, 16 golov in 22 podaj za tretje mesto na lestvici najučinkovitejših igralcev lige.

Hokejisti iz Los Angelesa, ki so prekinili niz osmih zaporednih zmag, s 43 točkami ostajajo vodilna ekipa pacifiške skupine ter drugi najboljši kolektiv v zahodni konferenci. Kralji bodo v petek gostovali pri New York Rangers, nato pa sledi še gostovanje pri New York Islanders.