[38]
145323

Prvi od dveh izzivov uspešno opravljen: Slovenci boljši od Poljakov

19. 12. 2021, 19.00

Slovenka futsalska reprezentanca je v Laškem na prijateljski tekmi premagala Poljsko z 2:1 (1:0). Ekipi se bosta v Laškem znova merili v ponedeljek, ob 20.00. Za Slovenijo sta to zadnji pripravljalni tekmi pred evropskim prvenstvom.

Slovenci, brez nekaj standardnih igralcev, predvsem tu mislimo na izkušenega Kristjana Čujca, ki je danes uradno končal reprezentančno kariero, so v drugi minuti prek Mateja Fiderška zadeli vratnico, nato tudi prevladovali, v 16. minuti pa je z desetmetrovke zadel Žiga Čeh za 1:0, kar je bil na koncu izid polčasa.

V 25. minuti je po lepi akciji Nejca Hozjana v prazno mrežo zadel Jeremy Bukovec za 2:0, v 38. pa so Poljaki ob igri brez vratarja zmanjšali zaostanek ter bili blizu izenačenja tudi minuto pred koncem, a je dobro posredoval Čeh, potem ko so tudi domači poskusili z igro brez čuvaja mreže.

Nedeljska in ponedeljkova tekma sta zadnji preizkušnji pred EP, ki ga bo Nizozemska gostila med 19. januarjem in 6. februarjem. Slovenija bo igrala v skupini B s Kazahstanom, Italijo in Finsko. Svoji uvodni tekmi predtekmovanja bo igrala v Groningenu, kjer se bo najprej pomerila s Kazahstanom, potem pa še z Italijo. Za konec predtekmovanja bo v Amsterdamu igrala s Finsko.

Slovenska vrsta bo na evropskem prvenstvu članov igrala sedmič, doslej se je med evropsko elito merila v letih 2003, 2010, 2012, 2014, 2016 in 2018. Pred tremi leti je Nogometna zveza Slovenije gostila evropsko prvenstvo v športni dvorani Stožice, kjer so evropski prvaki postali Portugalci.