[1176]
222549

Prva vožnja na Sardiniji odličnemu Pradu, Gajser tik za njim

7. 4. 2024, 14.59

Sardinija, otok v Sredozemlju, gosti tretjo dirko svetovnega prvenstva v motokrosu. Na peščeni progi, ki je ena najbolj zahtevnih v koledarju, se preizkušata tudi dva slovenska aduta.

Jan Pancar in Tim Gajser sta odlično vstopila v tekmovalno epizodo leta 2024, Gajser v skupnem seštevku razreda MXGP zaseda vrhunsko drugo mesto.

Prav na tem položaju pa je zvezdnik HRC Honde končal tudi prvo nedeljsko vožnjo, pred njim je bil le branilec naslova in ta hip vodilni v skupnem seštevku Jorge Prado.

Tretje mesto v prvi vožnji je pripadlo Herlingsu, Pancar pa je imel po nekoliko slabšem štartu v nadaljevanju precej težav, končal je na 23. mestu.

Druga vožnja bo na sporedu ob 17. uri s prenosom na našem prvem programu.