22200

Prva polfinalista Olimpija in Zlatorog

Avtor: Rok Grilec
18. 2. 2015, 22.19

Prvi polfinalisti pokala Spar so igralci Olimpije in Zlatoroga. Prvi so ugnali Slovan s 104:68 , igralci iz Laškega pa so bili z 79:71 boljši od Šenčurja.

Na drugi strani je trener Aleš Pipan odpočil Alena Omića in Marka Marinovića (manjkal je tudi Dino Murić – udarec v koleno), kar šest igralcev pa je imelo dvomestno število točk. Paolo Marinelli jih je dosegel 22, po 17 sta jih zbrala Vasilije Vučetić (11 skokov) in Blaž Mahkovic, 15 Gregor Hrovat, 14 pa Klemen Prepelič in Hristo Nikolov.

Za razliko od prvega polfinala, ki je bil praktično odločen že pred začetkom, je drugi postregel z razburljivo igro in napetim zaključkom. Zlatorog se je šele v zadnjih minutah otresel pritiska gostov, ki so dve minuti in pol pred koncem zaostajali le dve točki (67:65). A sledila je trojka Saše Zagorca, ki je Gorenjcem dokončno spodrezala krila in Laščane pripeljala do zanesljive zmage.

Sašo Zagorac in Miha Lapornik sta bila najboljša moža pri Zlatorogu; prvi je dosegel 22 točk ob metu 8:14 iz igre, Lapornik pa je imel istem metu točko več. Na drugi strani je izstopal Smiljan Pavić s 27 točkami.

1

Kapun pred Večnim derbijem: Tekma sezone za Olimpijo in Maribor, možnosti so 50:50 (VIDEO)...Več