[3]
124551

Prva finalna tekma EuroCupa pripadla Monacu

27. 4. 2021, 20.54

V torek je bil odigran prvi finalni obračun evropskega pokala. Monaco in Unics Kazan sta se pomerila v dvorani Louis II., zmaga pa je pripadla košarkarjem iz kneževine.

Tudi finale, na katerem je bil prisoten celo princ Albert II. Monaški, je žal potekal pred praznimi tribunami, varovanci Zvezdana Mitrovića pa so slavili z zelo tesnim rezultatom 89:87.

Prvo četrtino je domači Monaco sicer dobil z izidom 23:18, a so ruski košarkarji drugo četrtino dobili s kar 7 točk razlike (19:26), tako da so na polčas odšli s prednostjo 44:42. Obe četrtini po polčasu je Monaco spreobrnil v svojo korist, tretjo je dobil s 3 (23:20), zadnjo pa s 4 točkami razlike (24:23), kar je na koncu zadostovalo za zmago.

Najučinkovitejši posameznik pri Monacu je bil Mathias Lessort, ki je dosegel 17 točk, njegov soigralec Dee Bost je prispeval zgolj točko manj.

Najboljši posameznik pri Unicsu je bil s kar 22 doseženimi točkami Artem Klimenko. Slovenski reprezentant Jordan Morgan, prvi skakalec Unicsa (6,9) in eden od vodilnih strelcev moštva (10,7), zaradi poškodbe gležnja ni bil v postavi.

Časa za veliko slavje Monaca ni, že v petek, 30. aprila, je na sporedu povratna tekma v Kazanu, tudi ta obračun si boste lahko ogledali samo na programih Šport TV.