Žensko nogometno reprezentanco v torek ob 18. uri v Oslu proti Norveški čaka 3. krog kvalifikacij za SP 2027. Precej zdesetkana slovenska vrsta se bo nato s Skandinavkami pomerila še v soboto ob 17. uri na Ptuju. Kljub odsotnosti številnih igralk nogometašica Sara Agrež poudarja, da je ključ do uspeha pozitivno razmišljanje.
“Poškodbe so nekaj normalnega. Zgodi se, da kdaj katere reprezentantke ni. Sprijaznile smo se s tem, da smo zdesetkane. To ne bo vplivalo na našo energijo in našo igro. Me smo vedno pozitivne, vedno imamo dobro energijo. Prav to, da ostanemo pozitivne, bo ključno za ti dve tekmi z Norveško,” je pred tekmama povedala Agrež, ki je doslej slovenski dres oblekla že na 55 tekmah.
“Na tekmah v Oslu in na Ptuju bo poudarek na dobri postavitvi v obrambi. Treba se bo dobro pripraviti na reprezentanco, ki premore precej igralk, ki so individualno dobro podkovane in kakovostne ter igrajo v kakovostnih klubih. Zelo bomo morale paziti na dvoboje ena na ena. Upam, da iztržimo že kako točko v Oslu,” je še dodala.
A Agrež ne pozablja, da tudi jedro slovenske reprezentance kakovostno vadi v tujih klubih, sama v bundesligi v Kölnu. “To je zelo dobro za reprezentanco. Ko pridemo iz dobrih klubskih sredin in se združimo v reprezentanci, se to pozna tako pri treningu kot igri, zato je pomembno, da igramo na tako močni klubski ravni.”

Nogometašica dodaja, da se igralke vedno osredotočijo na naslednjega nasprotnika: “V resnici pa je cilj v ozadju veliko višji. Želimo si tudi na svetovno prvenstvo.” To bo poleti prihodnje leto v Braziliji, nastopilo pa bo 32 reprezentanc.
Recept za uspeh s favoriziranimi Norvežankami bo predvsem v izkoriščanju priložnosti, pravi napadalka Ljubljane Mirjam Kastelec. “Na takih tekmah v ligi A veliko priložnosti ni in to moramo izkoristiti. Motiv je velik. Lahko se kosamo z najboljšimi. Imamo igralke, ki uspešno igrajo v tujini, to nam daje samozavest in to kažemo v svojih predstavah.”
Obenem igralka iz slovenske lige priznava, da so tovrstne tekme zanjo poseben izziv. “V domači ligi pogosto vnaprej vemo, kako se bo končalo, in to ni dobro za nobeno ekipo. Na srečo imamo tudi doma nekaj tekem, ki so tesne, v reprezentanci pa je to drugače. Tam na tem nivoju pridobivamo iz tekme v tekmo.”
Slovenija je v uvodnih dveh krogih ugnala Avstrijo z 1:0 ter izgubila z Nemčijo z 0:4. Norvežanke so bile z 1:0 uspešne proti Avstrijkam, z Nemkami so doma izgubile z 0:4.
Vir: STA
Foto: Sportida.cm