single
[2]
271449

Prihaja Rierin rival iz Konferenlne lige: Atalanta po slabem začetku sezone zamenjala trenerja

Avtor: Lamin Diallo
11. 11. 2025, 17.14

Italijanski nogometni strokovnjak Raffaele Palladino je novi trener Atalante iz Bergama. Enainštiridesetletni Palladino je na tem položaju zamenjal Hrvata Ivana Jurića, ki je lombardijsko zasedbo zapustil zaradi slabih predstav v italijanskem prvenstvu, poroča francoska tiskovna agencija AFP.

“Raffaele Palladino je z zasedbo iz Bergama podpisal pogodbo do 30. junija 2027,” je v sporočilu za javnost zapisal zmagovalec evropske lige 2024. Palladino je pred prihodom v Bergamo vodil Monzo in Fiorentino, s katero je v lanski sezoni v četrtfinalu Konferenčne lige igral proti Celju.

Atalanta po 11 tekmah v serie A zaseda šele 13. mesto, na dosedanjih tekmah je pod vodstvom Jurića dosegla le dve zmagi, sedem neodločenih izidov in doživela dva poraza. Malce bolje gre klubu iz Bergama v ligi prvakov, v kateri je po štirih tekmah na sredini lestvice s sedmimi osvojenimi točkami.

Atalanta je četrta ekipa v serie A, ki je v tej sezoni zamenjala trenerja. Pred tem so to storili pri Juventusu, Genoi in Fiorentini.

Zadnje video vsebine

1

Gajser po padcu ostal brez stopničk, Pancar v drugo precej boljše (VIDEO)...Več

2

Pancar pred nadaljevanjem optimističen: ”Verjamem, da bom skozi sezono še boljši” (VIDEO)...Več

3

VIDEO: Gajser kljub bolečinam pred nedeljsko dirko z razlogi za optimizem...Več

Najbolj brano ta mesec

1

To ni Prva liga Telemach: Riera po le nekaj mesecih zapušča Eintracht...Več

2

Vitor Campelos: “Naslov prvaka več kot zaslužen, zdaj ciljamo na ligo prvakov!”...Več

3

Olimpija ostaja brez kapetana Doffa: “Ta klub bo vedno v mojem srcu”...Več