[3137,2]
187076

Pri Leipzigu kljub kontroverznemu sojenju Vinčića složni: “City je bil predober za nas, več kot zasluženo so zmagali!”

15. 3. 2023, 15.10

RB Leipzig je v torek v ligi prvakov na povratni tekmi osmine finala doživel boleč udarec. Manchester City jih je na svojem Etihadu ugnal s kar 7:0. "Sinjemodri" so tako "rdeče bike", za katere je Kevin Kampl igral od prve do zadnje minute, ugnali s skupnih 8:1. Kljub temu da je na srečanju slovenski sodnik Slavko Vinčić poskrbel za kar nekaj spornih odločitev, pa pri Nemcih po tekmi temu niso namenjali nobene pozornosti.

Tega pa ne moremo reči za družabna omrežja, ki so po dveh kontroverznih odločitvah enostavno eksplodirala. Do prve sporne poteze je prišlo že v 22. minuti srečanja, ko je City povedel z 1:0. Slavko Vinčić je namreč po posredovanju VAR-a ocenil, da je v kazenskem prostoru Leipziga Benjamin Henrichs igral z roko. In to kljub temu, da je bil branilec obrnjen stran od žoge, njegove roke pa so bile v naravnem položaju, ko ga je okroglo usnje oplazilo. Najstrožjo kazen je zanesljivo izvedel Erling Haaland.

Do druge sporne odločitve pa je prišlo v 34. minuti ob vodstvu “sinjemodrih” z 2:0. Cityjev vratar Edersen je namreč s “kung-fu” udarcem podrl prodirajočega Konrada Laimerja, pri tem pa ni dobil nobene kazni, čeprav bi po mnenju mnogih nogometnih poznavalcev za potezo moral biti kaznovan z rdečim kartonom. Nasprotno, Vinčič je zaradi ugovarjanja rumeni karton pokazal Leipzigovemu Timu Wernerju.

Varovanci Pepa Guardiole so sicer v nadaljevanju še stopnjevali ritem in na koncu slavili s 7:0. Blestel je predvsem izjemni Norvežan, ki je dosegel kar 5 zadetkov.

V taboru trenutno tretjeuvrščenega kluba Bundeslige po tekmi sodniškemu kriteriju niso namenjali veliko pozornosti. “Manchester City je bil nocoj enostavno predober. Več kot zasluženo so zmagali. Takšne predstave si v prihodnosti ne smemo dopustiti. Za poraz prevzemam vso odgovornost. Ekipi nisem dal dovolj napotkov,” je dejal glavni strateg Nemcev Marco Rose.

Podobnega mnenja je bil tudi napadalni vezist Leizpiga Emil Forsberg. “Pogled na končni rezultat nikakor ni prijeten. Nočem iskati izgovorov. City je bil nocoj enostavno boljši. Pravzaprav nikoli nismo bili v igri za kaj več. Tekmec nam ni dopustil nobene priložnosti. Zelo boli. Še posebej mi je žal navijačev, ki so z nami odpotovali na Otok. Zdaj se moramo povsem osredotočiti na dogajanje v Bundesligi.”

Rosejeve varovance namreč že v soboto čaka gostovanje v Bochumu. Srečanje si boste v neposrednem prenosu lahko ogledali samo na Šport TV.

Bundesliga: Bochum – Leipzig, v soboto od 15.25 na Š1!