single
[3]
182254

Pri Joventutu zelo previdni pred gostovanjem Zmajev: Njihov napadalni potencial je izjemen

Avtor: Blaž Magdič
25. 1. 2023, 08.57

Pred košarkarji Cedevite Olimpije je eno najbolj zahtevnih gostovanj v letošnji sezoni EuroCupa. Slovenski prvaki bodo ob 20.15 gostovali pri Joventutu, ki v skupini A zaseda drugo mesto. Pred tekmo pripravljamo zanimiv studijski program, ki se na Šport TV 1 začenja ob 19.30.

Katalonska zasedba je v skupinskem delu dobila sedem od enajstih dvobojev in potrjuje status enega izmed glavnih favoritov za končno slavje v tem evropskem tekmovanju.

Velikan španske košarke ima prav tako kot Ljubljančani nekaj težav s poškodbami, saj bosta sredino tekmo izpustila Pau Ribas in Yannick Kraag, vprašljiva pa sta tudi nastopa Pepa Busquetsa in Anteja Tomića. Izvrstni Hrvat, ki ima v igri Joventuta eno ključnih vlog, si je poškodoval levi gleženj.

“Tekma za nas ne prihaja v idealnem terminu, saj imamo kar nekaj težav, a takšen je šport. Upam, da s skupnimi močmi vseeno najdemo pravi načrt za dvoboj s slovensko ekipo. Čaka nas zelo zahtevna naloga, saj ima Cedevita Olimpija izjemen napadalni potencial,” je za klubsko spletno stran dejal glavni strateg Carles Duran.

“Igramo doma, v naši dvorani in pred vselej glasnimi navijači, zato smo vseeno optimistični. Dejstvo pa je, da bomo morali biti zelo osredotočeni v obrambi, kar nam na zadnjih tekmah ni ravno uspevalo” je zaključil v Barceloni rojeni strokovnjak.

Moštvi sta se v tej sezoni EuroCupa enkrat že srečali, 26. oktobra so gostje v Stožicah slavili s 100:78.

EuroCup, Joventut – Cedevita Olimpija, 20.15 na Šport TV 1, studio ob 19.30.

 

Foto: Sportida.com

Zadnje video vsebine

1

Rakete Eurobasket končale z zasluženo zmago (VIDEO)...Več

2

Ajša Sivka: Sploh še nisem uspela dojeti vsega (VIDEO)...Več

3

Simao: “Priprave nam omogočajo, da se spoznamo in povežemo” (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

URADNO: Delius si mane roke, zmajev dragulj za rekordno odškodnino zapušča Ljubljano (VIDEO)...Več

2

Slovenke nadoknadile zaostanek 24 točk, a ostale praznik rok (VIDEO)...Več

3

Zgodovinski uspeh, norija v garderobi in “Marjanca” (VIDEO)...Več