[2]
116729

Pri Fiorentini ostro nad Inter: To so posledice vašega neregularnega gola (FOTO)

15. 1. 2021, 08.27

V sredo smo na italijanskih nogometnih zelenicah videli dve izjemno zanimivi pokalni tekmi. Zvečer je torinski Juventus šele po podaljšku napredoval proti Genoi, mož odločitve ob zmagi s 3:2 je v 105. minuti postal dvajsetletni Hamza Rafai. S še večjo težavo pa se je v četrtfinale prebil milanski Inter, ki je gostoval v Firencah pri Fiorentini.

Nerazzurri so v Toskani povedli v 40. minuti, ko je enajstmetrovko uspešno izvedel izkušeni vezist Arturo Vidal. V dvanajsti minuti drugega dela je domača Viola izenačila prek 23-letnega Cristiana Kouameja, a mreži sta nato do konca rednega dela nista mirovali, zato je dvoboj “odšel” v podaljške.

Vse je že kazalo na loterijo in streljanje enajstmetrovk, a v 119. minuti so se Milančani vendarle izvlekli. Napako v domači obrambi je kaznoval kdo drug kot Romelu Lukaku, ki je v sezoni 2020/21 na 22 tekmi dosegel že 17 zadetek.

Po dvoboju so bili v taboru Fiorentine besni na sodnika Davideja Masso, ki s sistemom VAR ni želel preveriti domnevnega prekrška v začetku akcije za zmagoviti zadetek Interja. Po tekmi so na družbenih omrežjih objavili tudi fotografijo Lucasa Martineza Quarte, ki naj bi bil tarča prekrška. Na fotografiji je vidna brazgotina, ki naj bi jo pred doseženim zadetkom povzročil belgijski napadalec.

Nerazzurrov pritoževanje vijoličastih ne zanima prav nič, prebili so se v četrtfinale, kjer jih čaka veliki mestni derbi z AC Milanom. Še prej pa sloviti Derby d’Italia, v Milanu bo v nedeljo gostoval torinski Juventus. Prenos spektakla ob 20.00 na Šport TV 1.