Finale: Olimpija - Primorska, druga tekma Liga Nova KBM
22:45
Finalni turnir Vransko NLB Wheel Liga

Presenetljiva menjava na trenerskem stolčku ACH Volleyja

30. 4. 2018, 13.57

Andrej Urnaut bo v naslednji sezoni trener odbojkarjev ACH Volley, so zapisali na spletni strani ljubljanskega kluba, ki je prejšnji teden slavil petnajsti naslov državnega prvaka, osvojili je tudi slovenski pokal in nastopili v četrtfinalu evropskega pokal CEV. Korošec Urnaut bo na mestu glavnega trenerja nasledil Zorana Kedačiča.

Kedačič je bil v zadnjih zadnjih dveh letih in pol zelo uspešen, so navedli tudi v klubskem sporočilu, zato je novica o zamenjavi nekoliko presenetljiva.

Dvainpetdesetletni Andrej Urnaut je v tej sezoni anhovski Salonit vodil do tretjega mesta v slovenskem prvenstvu. Preden je leta 2001 začel delati kot trener je bil zelo uspešen odbojkar. Zaigral je v finalu lige prvakov, bil večkratni belgijski klubski državni in pokalni prvak, v reprezentančnem dresu Jugoslavije je zbral kar tristo nastopov, za Slovenijo pa 70.