[3]
104305

Presenečenje v Španiji: Real ostal brez polfinala

26. 6. 2020, 22.56

V španskem košarkarskem prvenstvu je presenetljivo brez polfinala ostal velikan Real iz Madrida. Za klub, ki je kar 35 slavil naslov državnega prvaka je bil usoden poraz proti San Pablu Burgosu.

Grenka usoda Reala, kjer še naprej igra ameriški Slovenec Anthony Randolph, je bila zapečatena, potem ko je Valencia s 97:81 ugnala moštvo Herbalife Gran Canaria. Z njo so si košarkarji Valencie namreč zagotovili igranje v polfinalu zaključnega turnirja. Enako velja tudi za ekipo San Pablo Burgos, ki je zmago proti Realu kronala še s slavjem proti MoraBanc Andorri in se prvič uvrstila med najboljše štiri moštva v državi.

Real Madrid je od 35 naslovov španskega prvaka v svoji zgodovini štiri osvojil v zadnjih petih letih. To mu je uspelo tudi v prejšnji sezoni. Njegovo mesto na košarkarskem prestolu pa bodo poizkušali zasesti Barcelona in San Pablo Burgos, ki se bosta v polfinalu pomerila v nedeljo ob 17.00 in Valencia ter Baskonia Zorana Dragića, ki se bosta za mesto v finalu srečala ob 20.00. Obe srečanji bomo prenašali na Šport TV.