Nemška nogometna reprezentanca je kljub številnim talentiranim igralcem v zadnjih letih daleč od zlatih časov. Od naslova svetovnega prvaka leta 2014 se je "Elf" znašel v rezultatski krizi.
Tudi lanskoletno domače evropsko prvenstvo Nemčiji ni prineslo prav veliko veselja, naloga vodenja domačega Eura je bila zaupana mlademu Julianu Nagelsmannu. Pred njim je reprezentanco dve leti vodil Hansi Flick, ki je v lanski sezoni navdušil Evropo na klopi Barcelone. Slednja je postala španski državni in pokalni prvak.
Kar petnajst let je med letoma 2006 in 2021 Nemčijo vodil Joachim Low, ki je vrhunec doživel na mundialu leta 2014. Ko se je umaknil so mnogi pričakovali, da bo hitro dobil angažma v enem izmed vodilnih evropskih klubov, a se to ni zgodilo.
Po poročanju nemške sedme sile pa Low resno razmišlja o tem, da se vrne v trenerske vode. Na enem izmed dogodkov njegovega nekdanjega kluba Freiburga je 65-letnik dejal: “Vse več nogometnih delavcev se obrača name, sprašujejo me, ali me trenersko delo še zanima. Moram priznati, da sem odprt za različne opcije. Če pride zanimiva ponudba, bom resno razmislil.”
Foto: AP Photo/Frank Augstein via Guliver