[3]
96276

Prepelič: Občudoval sem Roberta Carlosa

5. 2. 2020, 06.55

Klemen Prepelič je v 20. krogu španske lige uprizoril novo blestečo predstavo. Po njegovi zaslugi je Joventut premagal Real, moštvo, ki ga je posodilo v Badalono. Konec sezone bi se slovenski reprezentant rad vrnil.

“Igrati za Real so bile moje sanje. Vedno sem bil velik navijač tega kluba, spominjam se, kako sem občudoval Roberta Carlosa,” je po tekmi povedal nekdanji član Olimpije, ki je bil letos v želji, da pridobiva izkušnje, posojen v Joventut.

Njegovi zeleno-črni so imeli za sabo slab niz rezultatov, saj so se pred tekmo z Realom nahajli v spodnji tretjini razpredelnice. Zato jih ni bilo prav veliko, ki so verjeli v morebiten uspeh v Madridu. A so presenetili. Prepelič je za Joventut dosegel 22 točk. Rezultat je bil na koncu 83:86.

“Rad bi se vrnil, ti fantje so kot moji bratje,” je še povedal sicer še vedno prvi strelec španske lige. V povprečju na srečanje zabeleži 22,4 točke.

Vrhunce tokratnega kroga španske košarkarske lige si boste lahko ogledali na Š2 danes ob 20.20.

1

Analiza Šport TV: Mura še naprej anemična, rezervisti Kopra naredili razliko...Več