single
[3137,2]
167732

Predsednik bremenskega Werderja: “Naklonjeni smo pirotehniki na stadionih!”

Avtor: Šport TV
20. 8. 2022, 08.36

Predsednik bremenskega Werderja Hubertus Hess- Grunewald se je zavzel za zakonito in nadzorovano uporabo bakel na bundesligaških stadionih. V Nemčiji je sicer na stadionih po trenutni zakonodaji prepovedano prižigati kakršnakoli pirotehnična sredstva. Uporaba dimnih bomb in prižiganje ognjemetov tako praviloma vodi do ustreznih sankcij in denarnih kazni.

“Nedvomno moramo v javnosti več besed nameniti nadzorovani in zakoniti uporabi pirotehnike na stadionih,” je za Sueddeutsche Zeitung dejal Hess-Grunewalds. 61-letnik je med drugim izpostavil, da bi z nadzorovano uporabo lahko preprečili represijo in kriminalizacijo.

Pobuda iz ust predsednika Werderja prihaja po tekmi prvega kroga “zeleno-belih” proti Wolfsburgu. Po mnenju mnogih so bili pristaši Wederja deležni pretirane policijske represije. Na tisoče navijačev tega severnonemškega kluba je bilo pred gostovanjem v Wolfsburgu podvrženo obsežnim policijskim preiskavam. Mnogi zato v znak protesta niso želeli oditi na stadion, temveč so se vrnili naravnost v Bremen, ne da bi si na Volkswagen Areni ogledali tekmo. Policijske ukrepe so sicer kritizirali tudi pri “volkovih”.

Bundesliga: Borussia Dortmund – Werder Bremen, v soboto ob 15.25 na Š1!

Foto: Joern Pollex/Bundesliga/Bundesliga Collection via Getty Images

Zadnje video vsebine

1

Studio ŠTV: Gajser se letos ne sestavi, Herlingsu pa je pustil odličen motor (VIDEO)...Več

2

Studio ŠTV: Jan Pancar si zasluži tovarniško ekipo, a obstaja velika težava...Več

3

Ponesrečen nastop obeh Slovencev, zmaga odličnemu Coenenu (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

SP 2026: Angleži in Argentinci z goli v podaljšku do epskega polfinala!...Več

2

Še pred leti igral v slovenski mladinski ligi, sedaj v izločilnih bojih SP živi svoje sanje...Več

3

Zahović: “Vrnitev Milaniča je bila ideja lastnikov, sprejel sem jo odprtih rok” (VIDEO)...Več