[4]
146542

Zaradi covida pri nemški ekipi drugo polfinale prestavljeno

4. 1. 2022, 16.20

V drugem polfinalnem obračunu se bosta srečala finska ekipa Tappara Tampere in nemški Red Bull Munich. Za Tapparo bo to prvi polfinale v sedmih sezonah v hokejski ligi prvakov, medtem ko bodo Nemci v polfinalu nastopili drugič. Šlo bo za prvi evropski obračun ekip, kateri se, kljub temu da v ligi prvakov igrata redno, v njej še nista srečali. Tekma je zaradi okužbe v taboru Nemcev bila odpovedana, saj so nemške oblasti celotno ekipo Red Bulla poslale v karanteno.

Pri Red Bullu so prepričani, da so na tekmo dobro pripravljeni, saj so se s finsko ekip srečali že v četrtini finala, ko so premagali finske prvake Lukko Rauma. Športni direktor Christian WInkler je o Fincih dejal: “So na zelo visokem nivoju, ko govorimo o drsanju.”

Winkler je bil jasen, kakšne so želje bikov: “V ligi prvakov smo izkusili veliko lepih trenutkov. Sedaj ciljamo na novega”.

Podobno mnenje si delijo tudi igralci Red Bulla. Napadalec Justin Schutz, ki je v četrtini finala igral odločilno vlogo, je dejal: “Občutek ob zmagovitem zadetku je bil dober. Sedaj ciljamo finale.”

Polfinale CHL: Red Bull Munich – Tappara Tampere, prva tekma je prestavljena!

1

Stojanović in Mavrič Rožič: Mariborski preobrat na krilih rezervistov! (VIDEO)...Več

2

Kapun pred Večnim derbijem: Tekma sezone za Olimpijo in Maribor, možnosti so 50:50 (VIDEO)...Več