[3194]
188534

Poslastica na prvi letošnji tekmi med Muro in Domžalami: preobrati, prečke, izključitev in zgrešene enajstmetrovke

30. 3. 2023, 19.20

Reprezentančnega premora je konec, v akcijo se vračajo tudi slovenski prvoligaši. Na programih Šport TV bomo v sklopu 29. kroga Prve lige Telemach prenašali dvoboj med Domžalami in Muro. Prvi letošnji obračun med omenjenima tekmecema je bil prava poslastica. Po 7 zadetkih, prečkah, napakah, rdečih kartonih in zapravljenih enajstmetrovkah je naposled slavila Mura (4:3). Spomnimo se, kako je vse skupaj potekalo.

Že v prvem delu sta ekipi prikazali zelo razgibano in všečno predstavo. Domžalčani so imeli takoj na začetku priložnost po spodrsljaju Mure v obrambi, česar ni znal kaznovati Slobodan Vuk. Sledilo je obdobje domačega pritiska, v 14. minuti pa tudi vodstvo. Matic Maruško je pred domžalskim kazenskim prostorom ukradel žogo tekmecem, akcijo je nadaljeval Luka Bobičanec, ki je podal pred gol, tam pa je bil na pravem mestu Mirlind Daku. Vodstvo Mure pa bi lahko še povišal Maruško, ki pa je po kotu v 22. minuti zadel prečko.

A Domžalčani so potrebovali le nekaj minut, da so ne le izenačili, ampak poskrbeli za preobrat. Za 1:1 je v 24. minuti poskrbel Janez Pišek; pred tem je po podaji Marka Strajnarja v kazenski prostor domači vratar žogo le odbil, Pišek pa je nato s kakšnih 18 metrov zatresel mrežo. Domači si še niso dobro opomogli po izenačenju, ko je padel še en zadetek. Po prostem strelu Arnela Jakupovića v 27. minuti je Obradović zopet splaval v prazno, v nebranjeni del mreže pa je okroglo usnje poslal Strajnar.

Mura je v 29. minuti zapravila enajstmetrovko, potem ko je po prekršku nad Bobičancem slednji sam postavil žogo na belo točko, a jo poslal visoko prek vrat. Kdor ne da, dobi in tako je prišla 37. minuta. Gostje so še enkrat s hitro akcijo izigrali domačo obrambo, do strela pa je Jakupović in zadel z neposredne bližine.

Zdelo se je, da imajo Domžalčani vse niti igre v svojih rokah, a je drugi polčas poskrbel za še en zasuk. Gostje so se pomaknili v obrambo, domači pa so bili vse nevarnejši. Premoč so prvič v tem delu kronali v 61. minuti, ko je po podaji Žige Kousa še drugič na tekmi zadel Daku. Težave za Domžalčane so se stopnjevale v 68. minuti. Po prekršku nad Maruškom, ki je bil sam pred vrati, je rdeč karton dobil Janez Pišek, domači pa še drugo enajstmetrovko na tekmi. V prvem poskusu je strel Dakuja vratar Mulalić ustavil, toda pred tem je prehitro zapustil golovo črto in Mura je dobila še tretji poskus. Tokrat je Bobičanec streljal bolje kot v prvem polčasu in izenačil na 3:3.

A Mura je iskala še več in pritisk v zadnjih minutah nazadnje tudi spremenila v popoln preobrat. Zrežiral ga je Amar Beganović, ki je v 90. minuti z desne strani natančno podal pred gol, Mulalić je žogo odbil točno na nogo Nikoli Petkoviću, ki mu s petih metrov ni bilo težko zadeti.

Upajmo, da bo tudi zadnji letošnji spopad med ‘črno-belimi’ in ‘rumeno družino’ vsaj približno toliko razburljiv.

Domžale – Mura, v nedeljo, ob 20.15, samo na Šport TV 1. S studijskim delom pričnemo ob 19.30.