[4]
207898

Poraz za New Jersey in poškodba prvega igralca lige NHL

4. 11. 2023, 09.27

V severnoameriški hokejski ligi NHL je bila pretekla noč precej mirna z zgolj dvema odigranima tekmama. Noč ne bo ostala v lepem spominu moštva New Jersey Devils, ki so izgubili tako tekmo s St. Louis Blues kot tudi najkoristnejšega igralca uvodnega dela sezone Jacka Hughesa, ki se je poškodoval.

St. Louis je bil v domači dvorani boljši od New Jerseya s 4:1. Za domačine, ki so povedli z 2:0 po desetih minutah igre, je dva gola in podajo dosegel Kevin Hayes.

Gostom kljub zmanjšanju zaostanka na 1:2 v 17. minuti prve tretjine ni uspel preobrat, delo pa jim je močno otežila poškodba Hughesa v prvi tretjini. Najučinkovitejši igralec lige z 20 doseženimi točkami in prvi podajalec s 15 podajami je ob enem izmed napadov po kontaktu nasprotnikove palice izgubil ravnotežje, padel na led in z veliko hitrostjo treščil v ogrado.

Ob udarcu se je takoj prijel za čelado, ekipa pa je kasneje sporočila, da je doživel poškodbo zgornjega dela telesa in se ne bo vrnil na led. Za zdaj ni jasno, koliko časa bo odsoten z ledenih ploskev.

“To je kar velik udarec za nas, saj je Jack izjemno začel sezono. Ne bom lagal, poškodba nas je precej prizadela,” je dejal Curtis Lazar, ki je dosegel edini zadetek za New Jersey. Ta je s šestimi zmagami na desetih odigranih tekmah na tretjem mestu vzhodne konference.

St. Louis je s četrto zmago po devetih odigranih tekmah v tej sezoni na 10. mestu zahodne konference. Dve zmagi več imajo Los Angeles Kings slovenskega asa Anžeta Kopitarja, ki so na petem mestu zahodne konference. Kralji bodo naslednjo tekmo igrali v noči na nedeljo, ko bodo gostovali v Philadelphii.

Philadelphia je bila sicer dejavna v preostali tekmi preteklega večera, ko je z dominantno predstavo doma s 5:1 premagala Buffalo Sabres in s tem prekinila niz treh porazov. Za Philadelphio, ki ima pet zmag z 11 tekem, je zadetke doseglo pet različnih igralcev.

1

Matko pred tekmo sezone: Ni boljše priložnosti za osvojitev naslova kot proti Olimpiji (VIDEO)...Več