[3194]
158447

Poraz Triglava Gorico predčasno okronal za prvaka 2. SNL

7. 5. 2022, 20.58

Nogometaši Triglava so v 28. krogu 2. slovenske lige izgubili proti doslej zadnjeuvrščenim Brežicam z 2:3. To pomeni, da si je Gorica že zagotovila prvo mesto v ligi in napredovanje med prvoligaše, medtem ko bodo Kranjčani igrali dodatne kvalifikacije za preboj v prvo ligo.

“Sezono 2021/22 bomo končali kot prvaki druge lige. Prvo ligo bomo tako vrnili tja, kamor spada – v mesto vrtnic, v našo Novo Gorico!” so ob novicah iz Kranja zapisali pri novogoriški zasedbi na družbenih omrežjih. Gorica je sicer štirikratni slovenski prvak, med slovensko elito pa se vrača po eni sezoni.

Triglav bi z zmago vsaj do nedelje, ko Gorica gostuje na Ptuju, ohranil možnosti za prvo mesto, po porazu proti Brežičanom pa ima dva kroga pred koncem nedosegljivih osem točk zaostanka. Brežičani so do zmage prišli v 95. minuti, ko je zadel Matej Šantek. Pri domačih je dva gola, v 83. in 92. minuti, dosegel z 21 zadetki prvi strelec lige Tin Matić.