[2]
111458

Poraz Rijeke, Milan slavil pri Celticu

22. 10. 2020, 23.09

Nogometaši v evropski ligi so začeli skupinski del tekmovanja. Rapid Dunaj je brez pomoči Dejana Petrovića izgubil proti Arsenalu z 1:2, Rijeka Adama Gnezde Čerina, ta je igral celo tekmo, in trenerja Simona Rožmana pa proti Realu Sociedadu z 0:1.

Dunajski Rapid je v skupini B gostil enega favoritov tekmovanja, londonski Arsenal. Avstrijci so po napaki vratarja Londončanov Bernda Lena povedli z golom Taxiarchisa Fountasa v 51. minuti. Arsenal pa je nato najprej v 70. minuti z zadetkom Davida Luiza izenačil, v 74. pa povedel, ko se je med strelce vpisal Pierre-Emerick Aubameyang. To je bil tudi končni izid tekme.

Na drugi tekmi skupine je po vrednosti daleč najskromnejši klub skupinskega dela Dundalk gostil Molde in izgubil z 1:2. Gostitelji so povedli v 36. minuti po golu Seana Murrayja, Etzaz Hussain je izid poravnal v 63., v 72. pa je najstrožjo kazen za Molde unovčil Ohi Omoijuanfo.

V skupini F pa je Rijeka gostila vodilno ekipo španske lige Real Socidead. Potem ko je večino tekme dobro branila svoja vrata, dvakrat se je sicer zatresel njihov okvir, so v tretji minuti sodniškega dodatka prejeli gol, strelec je bil Jon Bautista Orgilles. Favorizirani Napoli je na drugi tekmi skupine igral proti Alkmaarju in prav tako izgubil z 0:1. Nizozemci so zadeli v 57. minuti prek Danija de Wita.

Sicer pa je najvišjo zmago na teh prvih tekmah dosegel Bayer Leverkusen, ki je s 6:2 ugnal francoskega prvoligaša iz Nice. Dva zadetka je dosegel Karim Bellarabi.

* Skupina A:
Young Boys Bern - Roma                    1:2 (1:0)
CSKA Sofija - CFR Cluj                    0:2 (0:0)
* Skupina B:
Dundalk - Molde                           1:2 (1:0)
Rapid Dunaj - Arsenal                     1:2 (0:0)
(Dejan Petrović ni igral za Rapid)
* Skupina C:
Bayer Leverkusen - Nice                   6:2 (2:1)
Hapoel Beer Sheva - Slavia Praga          3:1 (1:0)
* Skupina D:
Lech Poznan - Benfica Lizbona             2:4 (1:2)
Standard Liege - Glasgow Rangers          0:2 (0:1)
* Skupina E:
PAOK Solun - Omonia Nikozija              1:1 (0:1)
PSV Eindhoven - Granada                   1:2 (1:0)
* Skupina F:
Rijeka - Real Sociedad San Sebastian      0:1 (0:0)
(Adam Gnezda Čerin je igral celo tekmo za Rijeko)
Napoli - AZ Alkmaar                       0:1 (0:0)

* Skupina G:
Leicester City - Zorja Lugansk            3:0 (2:0)
Braga - AEK Atene                         3:0 (1:0)
(Žiga Laci ni igral za AEK)
* Skupina H:
Celtic Glasgow - AC Milan                 1:3 (0:2)
Sparta Praga - Lille                      1:4 (0:1)
* Skupina I:
Villarreal - Sivasspor                    5:3 (2:2)
Maccabi Tel Aviv - Karabah Agdam          1:0 (1:0)
* Skupina J:
Ludogorec Razgrad - Antwerpen             1:2 (0:0)
Tottenham Hotspur - Linz                  3:0 (2:0)
* Skupina K:
Dinamo Zagreb - Feyenoord Rotterdam       0:0
(Petar Stojanović je igral celo tekmo za Dinamo)
Wolfsberg - CSKA Moskva                   1:1 (1:1)
* Skupina L:
Slovan Liberec - Gent                     1:0 (1:0)
Hoffenheim - Crvena zvezda                2:0 (0:0)

1

2

Sezona mučenja se nadaljuje: Ajax v izdihljajih tekme do težko prigarane točke (VIDEO)...Več

3

Matko za Šport TV: Pokazal sem, da lahko tudi po poškodbi ohranim formo (VIDEO)...Več