[2085]
120163

Popyrin do prvenca na turnirjih ATP

28. 2. 2021, 12.33

Avstralec Alexei Popyrin je osvojil prvi turnir teniške serije ATP v karieri. V finalu turnirja ATP 250 v Singapurju z denarnim skladom 247.800 evrov je 21-letnik premagal Kazahstanca Aleksandra Bublika s 4:6, 6:0, 6:2. Dvoboj je trajal dve uri in 25 minut.

Dvoboj je bolje začel 23-letni Bublik, potem pa je povsem popustil in v četrtem finalu še četrtič igrišče zapustil s sklonjeno glavo. Poražen je bil pred tem tudi letos v Antalyi in leta 2019 v Chengduju ter Newportu.

Popyrin je v prvem finalu v karieri slavil prvo zmago in v žep pospravil malenkost več kot 20.500 evrov. V celotnem dvoboju je kljub “breaku” Bublika v peti igri prvega niza izgubil vsega šest točk na svoj začetni udarec.

* Izidi:
– Singapur, ATP 250 (247.800 evrov):
– finale:
Alexei Popyrin (Avs) – Aleksander Bublik (Kaz/4) 4:6, 6:0, 6:2.

1

2

3

Liga Nova KBM: Ilirija tudi s pomočjo atraktivnega Alley oopa prekinila niz porazov (VIDEO)...Več