[38]
41997

Ponomarenko Janićeva in Ostermanova srebrni v Plovdivu

16. 7. 2017, 10.24

Slovenski kajakašici Špela Ponomarenko Janić in Anja Osterman sta v finalu evropskega prvenstva v kajaku in kanuju na mirnih vodah v bolgarskem Plovdivu na 500-metrski razdalji osvojili drugo mesto. V finalu sta bili boljši le Nemki Franziska Weber in Tina Dietze.

Špela Ponomarenko Janić

Slovenki sta finale začeli s tretjim časom na polovici, v zahtevnih razmerah ob močnem nalivu pa sta nato odlično stopnjevali ritem in se do cilja povsem približali branilkama naslova iz Nemčije. Na koncu je bila razlika 39 stotink, tretji Poljakinji Anna Pulawska in Beata Mikolajczyk sta zaostali že dve sekundi.

Zadnji dan EP v Bolgariji bo Ponomarenko Janić nastopila še v enem finalu. Ob 12.05 jo čaka nastop še v odločilni tekmi na 200 metrov. V sobotnem polfinalu je v polfinalni skupini zasedla tretje mesto.

Kajakaša Simon Blaževič in Rok Šmit sta danes nastopila v finalu B na 500 metrov in končala na osmem mestu.