[4]
176769

Pomočnik Beljaka Rodman: “Olimpija je v Tivoliju še posebej neugoden nasprotnik”

23. 11. 2022, 11.15

Olimpijo v naslednjih dneh čakata dva zaporedna domača obračuna proti VSV-ju iz Beljaka. Prvi obračun v Hali Tivoli je na sporedu že danes, medtem ko bo drugi na vrsti v nedeljo. Oba boste lahko spremljali tudi na Šport TV. Današnji se bo začel ob 17.50 na Šport TV 1.

Zmaji v letošnji sezoni v razširjenem avstrijskem prvenstvu ne kažejo tako dobrih predstav, kot so jih kazali v prejšnji sezoni, a v zadnjih tednih so nabrali nekaj zmag in se dvignili na 10. mesto, ki omogoča kvalifikacije končnico. Pred 11. Pustertalom imajo dve točki prednosti in tekmo manj. Na drugi strani je Beljak trenutno v nizu štirih zaporednih zmag.

Z Beljakom so se v letošnji sezoni srečali le enkrat. Na gostovanju v Avstriji so s 6:2 slavili domačini. Ekipi sta se v prejšnji sezoni srečali v končnici. Serijo je v sedmih tekmah dobil Beljak in napredoval v polfinale, kjer jih je premagal Fehervar.

Pri nasprotnikih iz Avstrije trenutno igrata tudi dva Slovenca. Za Beljak igra nekdanji zmaj Blaž Tomaževič in Robert Sabolič. V zasedbi je tudi tretji Slovenec, in sicer Marcel Rodman, ki opravlja vlogo pomočnika trenerja.

Rodman je pred tekmo z Ljubljančani dejal: “To bo za nas zagotovo posebna in zelo čustvena tekma, a najpomembnejše so tri točke. Želimo si podaljšati niz zmag. Vemo, da ima Olimpija močno ekipo in da so zelo neprijeten nasprotnik, še posebej v Tivoliju z veliko glasnimi navijači, a še vedno želimo zmagati. Da bi to dosegli, moramo prikazati močno in kompaktno predstavo.”

Olimpija – VSV ob 17.50 na Š1!

1

2

Sezona mučenja se nadaljuje: Ajax v izdihljajih tekme do težko prigarane točke (VIDEO)...Več