[6]
42957

Poljaki previsoka ovira za slovenske odbojkarje

4. 8. 2017, 10.25

Slovenska moška odbojkarska reprezentanca je morala sinoči na drugi pripravljalni tekmi pred evropskim prvenstvom priznati premoč Poljski. Gostitelji so bili v Spali boljši s 3:0 (18, 23, 19).

Drugo pripravljalno srečanje od treh, ki jih bosta ekipi odigrali v okviru drugega dela priprav, so dobili poljski odbojkarji, ki so se slovenski izbrani vrsti tako oddolžili za sredin poraz.

Že na začetku tekme so gostitelji vršili pritisk z dobrimi začetnimi udarci in si prek uspešnih protinapadov hitro zagotovili prednost z 8:5 in s 16:10. Razlika v nadaljevanju niza sicer ni več naraščala, a je slovenski fantje tudi niso uspeli stopiti. Poljaki so niz tako dobili prepričljivo, s 25:18.

V drugem nizu sta bili ekipi bolj izenačeni, nekaj več pobude so imeli naši odbojkarji, ki so v tem delu tekme dobro servirali, stekla je tudi igra v bloku in obrambi, prodornost v protinapadih pa je slovensko vrsto pripeljala do vodstva s 16:13. Slovenci so vodili še z 21:20, nato pa so pobudo prevzeli tekmeci in z nekaj več zbranosti prišli do zmage s 25:23.

Po dobrem začetku gostiteljev, ki so na prvi tehnični odmor odšli z vodstvom z 8:4, so slovenski odbojkarji zaostanek v tretjem nizu skorajda izničili (14:16), a jim do preobrata vseeno ni uspelo priti. Poljaki so še naprej narekovali ritem igre in na krilih Kubiaka dobili tudi tretji niz, in sicer s 25:19.

Slovenski selektor je tudi tokrat priložnost za igro ponudil vsem svojim igralcem, tudi Klemnu Čebulju, ki v sredo zaradi manjših težav s trebušno mišico ni igral.

“Začeli smo slabše kot v sredo. Ne bi rekel, da smo preveč lahkotno začeli tekmo ali Poljake celo podcenjevali, ker smo bili na prvi tekmi boljši. Zavedamo se, da moramo vsako tekmo igrati na vso moč in dokazati, da smo res napredovali in da spadamo med najboljše reprezentance,” je dejal slovenski reprezentant Alen Pajenk.