[1176]
88148

Pokal narodov: Tim z dvema odličnima vožnjama Slovenijo popeljal do 13. mesta

29. 9. 2019, 14.02

Svetovni prvak razreda MXGP Tim Gajser je na zadnji preizkušnji sezone, pokalu narodov, še enkrat dokazal, da je številka 1 v tem trenutku. Na izjemno težki in razmočeni mivki v Assnu je prišel do prvega in drugega mesta, ter tako prispeval levji delež k lepi uvrstitvi naše reprezentance.

Gajser je na prvi dirki odlično štartal in dobil tudi holeshot, nato pa ga je prehitel Jorge Prado. Tim je nekaj časa vozil za Špancem, potem pa našel sektor, v katerem je bil hitrejši in prevzel vodstvo. V drugem delu dirke se je bliskovito proti prvemu mestu povzpel Jeffrey Herlings, ki je še v zadnjih ovinkih dihal za ovratnik Gajserju, a ga ni uspel prehiteti.

Drugi slovenski udeleženec na prvi dirki Jan Pancar je bil 31. Po prvi dirki je bila Slovenija na 7. mestu.

Na drugi je Pancarju in Petru Irtu šlo slabše. Končala sta na repu razpredelnice, v skupnem seštevku pa je Slovenija padla na 17. mesto.

Zadnja dirka se je spet sanjsko začela za Gajserja, ki je dobil vnovič holeshot, po padcu in napaki pa se je dokopal do drugega mesta. Irt je bil zelo dober 21., kar je pomenilo, da je v skupnem seštevku Slovenija končala na 13. mestu. Letošnjo izvedbo pokala narodov je sicer osvojila Nizozemska