[2085]
189789

Pokal BJK: Juvan po preobratu izgubila uvodni dvoboj

14. 4. 2023, 16.03

Slovenija je izgubila uvodno partijo teniškega dvoboja pokala Billie Jean King v Kopru proti Romuniji. Kaja Juvan je morala priznati premoč Ani Bogdan, ki je po 2 urah in 31 minutah igre ter treh nizih zmagala z rezultatom 3:6, 6:3 in 6:4. V drugi današnji partiji se bosta pomerili najvišjeuvrščena Slovenka Tamara Zidanšek in Jaqueline Cristian.

Romunija je do uvodne točke prišla po velikem preobratu. Kaja Juvan je dobila uvodni niz, v tretjem pa je imela dve žogi za vodstvo s 5:0. Mlada Ljubljančanka je po zapravljeni priložnosti do konca tekme dobile le še osem točk.

Zmagovalec dvoboja se bo uvrstil na zaključni turnir najboljših dvanajstih reprezentanc na svetu.

V soboto z začetkom ob 11. uri bosta na Bonifiki najprej dve partiji posameznic, na koncu pa še nastop dvojic.

Billie Jean King Cup: Tamara Zidanšek – Jaqueline Adina Cristian, v petek od 16.00 dalje na Šport TV 1