[1175]
188770

Pogačar zmagal na dirki po Flandriji

2. 4. 2023, 16.42

Slovenski kolesarski as Tadej Pogačar (UAE Team Emirates) je zmagovalec kolesarske dirke po Flandriji. Na 273,4 km dolgi trasi med Bruggeom in Oudenaardejem je 24-letnik na predzadnjem klancu na Oude Kwaremont zlomil Nizozemca Mathieuja van der Poela (Alpecin-Deceuninck) in slavil še četrto zmago na kolesarskih spomenikih.

Pogačar je na največjih enodnevnih dirkah dvakrat slavil po Lombardiji (2021, 2022), leta 2021 pa je bil še najboljši na Liege-Bastogne-Liege. Med aktivnimi kolesarji ima zdaj največ osvojenih spomenikov, saj je van der Poel ostal pri treh zmagah, potem ko je nazadnje slavil na Milano – San Remu pred dvema tednoma.

Potem ko je 24-letnik preizkušnjo Milano – San Remo končal na četrtem mestu, je po tlakovanih klancih Flandrije dokazal, da je v tem trenutku sposoben dobiti tudi največje enodnevne klasike. Za dvakratnega zmagovalca dirke po Franciji je bila to 56. zmaga v karieri ter že deseta letos.

Ciljno črto je prečkal 17 sekund pred van der Poelom, tretje mesto pa je v sprintu manjše skupine osvojil Danec Mads Pedersen (Trek-Segafredo) z zaostankom 1:12 minute.

Na dirki sta nastopila še dva Slovenca. Medtem ko je bil Luka Mezgec (Jayco-AlUla) v vlogi pomočnika Avstralcu Michaelu Matthewsu, je Matej Mohorič (Bahrain Victorious) grdo padel okoli 70 km pred ciljem in ostal brez možnosti za visoko uvrstitev.

Mohoriča naslednji teden čaka glavni cilj sezone, preizkušnja Pariz-Roubaix, kjer bosta od najboljših prvo zmago lovila tudi van der Poel in danes četrtouvrščeni Belgijec Wout Van Aert (Jumbo-Visma), medtem ko bo Pogačar po dveh tednih premora naslednjič nastopil na dirki Amstel Gold.