[1175]
124277

Pogačar prejel zeleno luč, lahko bo nastopil že v nedeljo

24. 4. 2021, 15.23

Slovenski kolesarski as Tadej Pogačar, ki je moral med tednom zaradi okužb v ekipi izpustiti dirko za valonsko puščico, bo lahko nastopil na nedeljski dirki svetovne serije Liege-Bastogne-Liege. Kot so sporočili iz njegove ekipe UAE Emirates, so bili vsi vnovični testi njihovih kolesarjev in osebja negativni, tako da so dobili zeleno luč za nastop.

Dirko Liege-Bastogne-Liege je lani dobil Primož Roglič, Pogačar je zasedel tretje mesto, Matej Mohorič, ki bo nastopil tudi letos, pa je bil četrti.

Precej bolj negativna novica prihaja iz tabora Francoza Thibauta Pinota, ki je po slabih predstavah na dirki po Alpah odpovedal nastop na Giru. Slednji se začne 8. maja, glavni razlog za Pinotovo odpoved pa so bolečine v hrbtenici, ki mu preprečujejo dobre vožnje, poroča francoska tiskovna agencija AFP.

“Ne morem lagati sebi in ekipi. Na kolesu trpim in bi najbrž še naprej, nisem sposoben niti pomagati svoji ekipi. Odpoved Gira ni stvar forme, ampak mojega zdravstvenega stanja,” je prek svoje ekipe Groupama-FDJ sporočil 30-letni Francoz, ki si je dirko po Italiji izbral za glavni cilj sezone, Toura, na katerem je leta 2014 zasedel tretje mesto, pa letos niti ni imel v načrtu.

“Želim se zdraviti, pustiti težave s hrbtom za seboj in spet priti na raven, da se lahko borim z najboljšimi,” je še dejal Pinot, ki je dirko po Alpah končal na 60. mestu, za zmagovalcem Simonom Yatesom je zaostal 25 minut in 35 sekund.

“Teden je bil katastrofalen,” je nastop na dirki kratko ocenil Pinot, ki se z bolečinami v hrbtu bori že vse od lanskega padca na dirki po Franciji, na kateri je zasedel 29. mesto. Nato je odšel še na Vuelto, na kateri pa je po dveh etapah odstopil.