single
[1175]
203049

Pogačar na svoj tekmovalni koledar dodal italijansko dirko

Avtor: Blaž Magdič
12. 9. 2023, 08.50

Sezona cestnega kolesarstva 2023 se počasi bliža koncu, a prvi kolesar sveta Tadej Pogačar in peti s svetovne lestvice Wout van Aert dodajata nove dirke na jesenski koledar. Oba se bosta odpravila v Italijo, Pogačar bo ta četrtek nastopil na dirki v Toskani, Coppa Sabatini.

Medtem ko je pomlad znana po tlakovanih klasikah v Belgiji in severni Franciji, konec septembra in oktober slovita po izvedbi hribovitih italijanskih klasik z vrhuncem 7. oktobra na dirki po Lombardiji.

Pogačar želi za konec sezone še tretje leto zaporedoma osvojiti zadnji letošnji spomenik, pri čemer sta na njegovem koledarju tudi dirka po Emiliji (30. september) in Tre Valli Varesine (3. oktober).

Zdaj je dodal še dirko Coppa Sabatini, so sporočili organizatorji.

“Dosegli smo dogovor z ekipo UAE Emirates,” je z velikim veseljem zadovoljstvom za Spazio Cicilismo sporočil Luca Di Sandro, predsednik kolesarske zveze Pecciolese, in dodal: “Veseli in ponosni smo, da imamo na startu 71. izdaje Sabatinija šampiona kalibra Tadeja Pogačarja. Zahvaljujemo se športniku in njegovi ekipi.”

Do konca sezone bo tako Pogačar nastopil še na štirih dirkah v Italiji.

 

Foto: Sportida.com
Vir: STA

Zadnje video vsebine

1

Bizaren prizor v Braziliji: Neymar po napaki sodnika zapustil igrišče (VIDEO)...Več

2

Konec izigravanja pravila U21, Mijatović za Šport TV: ”Če bi slovenski klubi vzgajali mlade igralce, do tega ne bi prihajalo” (VIDEO)...Več

3

Matondo pokvaril celjsko proslavo ob naslovu prvaka (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

To ni Prva liga Telemach: Riera po le nekaj mesecih zapušča Eintracht...Več

2

Vitor Campelos: “Naslov prvaka več kot zaslužen, zdaj ciljamo na ligo prvakov!”...Več

3

Olimpija ostaja brez kapetana Doffa: “Ta klub bo vedno v mojem srcu”...Več