[38]
44512

Podlunšek v Portu z dvema točkama, zmagal Čeh Šonka

4. 9. 2017, 09.33

Na preizkušnji svetovnega prvenstva akrobatskih pilotov Red Bull Air Race, ki je konec tedna potekala v Portu, je slovenski predstavnik Peter Podlunšek osvojil deveto mesto in dve točki v razredu master. Zmagal je Čeh Petr Šonka.

red bull air race

Po nekaj sušnih dirkah je Podlunšek spet prišel do točk v elitnem tekmovanju. Brez njih je ostal v Chibi, Budimpešti in Kazanu, zdaj pa je s skupno 14 na 11. mestu seštevka sezone.

Podlunšek je v prvem krogu moral v dvoboju le za 0,4 sekunde priznati premoč Japoncu Yoshihideju Muroyi, ki je bil na koncu šesti, potem ko je v naslednjem izločilnem boju naletel na poznejšega zmagovalca Šonko.

Šonka je v finalu pred kar 600.000 gledalci v Portu osvojil drugo zmago v sezoni, s katero se je tudi prebil na vrh skupne razvrstitve. Najboljši čas je sicer dosegel Američan Kirby Chambliss, ki pa je zaradi kazni na koncu ostal brez stopničk, pred njim sta bila v finalu še Kanadčan Pete McLeod in Avstralec Matt Hall.

Po šestih od osmih dirk sezone 2017 ima zdaj češki letalec 54 točk, štiri več kot McLeod, Chambliss je tretji s 47. Podlunšek je 12 točkam, ki jih je dobil na drugi dirki sezone v San Diegu, dodal še dve, zdaj je s 14 na 11. mestu.

Sezona se bo za akrobatske pilote nadaljevala s sedmo dirko v nemškem Lausitzu čez 14 dni.