29237

Podlunšek med najboljših 8 v Spielbergu

Avtor: Rok Grilec
25. 4. 2016, 11.54

Druga postaja svetovnega prvenstva Red Bull Air Race 2016 je bila najbližje domačemu kraju Petra Podlunška, ki je priložnost ob podpori oboževalcev in družinskih članov kljub sneženju odlično izkoristil. Z nastopom na šele svoji drugi dirki v razredu Master je premagal Španca Juana Velardeja, ki je zmagal na sobotnih kvalifikacijah. V krogu Round 8 je Podlunška premagal Nigel Lamb, nekdanji svetovni prvak. Podlunšek je dirko končal na osmem mestu, v skupnem seštevku pa je trenutno na desetem mestu s 3 točkami.

“Še vedno komaj verjamem. Današnji dan je bil veliko presenečenje, osvojil sem prve točke svetovnega prvenstva. Čutil sem, kako se moje letenje izboljšuje iz kroga v krog. Veselim se nastopa v Čibi in občutek imam, da bomo tam še toliko bolj tekmovalni. Danes sem več kot srečen.”

Prvo sneženje med dirko svetovnega prvenstva doslej ni zaustavilo Matthiasa Doldererja pred osvojitvijo prve zmage na Red Bull Air Race v karieri, ki je bila tudi prva zmaga v razredu Master za Nemčijo v zgodovini tega bliskovito hitrega, nizko letečega športa. Kljub sunkom vetra z močjo 25 vozljev je Doldererju uspelo obvladati zahtevno progo v Spielbergu z zmagovalnim časom 56.996 in to pred množico, ki je norela za svojim favoritom, Avstrijcem Hannesom Archom, ki se je uvrstil na drugo mesto, z manj kot štirimi desetinkami sekunde zaostanka. Svetovni prvak 2014, Britanec Nigel Lamb, je končal na trdnem tretjem mestu.

Po osvojenem drugem mestu na otvoritveni dirki sezone v Abu Dhabiju prejšnji mesec je Dolderer s tokratno zmago potrdil svoje mesto med favoriti letošnje sezone in se s 27 točkami uvrstil v sam vrh skupnega seštevka. Sledi mu Francoz Nicolas Ivanoff z 19 točkami. Dolderer se je z zmago zapisal v motošport zgodovino dirkališča Red Bull Ring v Spielbergu, ki gosti Formulo 1, avgusta letos pa bo prvič po skoraj dveh desetletjih gostilo tudi MotoGP.  Foto: redbullairrace

1

Matej Mavrič Rožič za Šport TV: ”V Šeškovih očeh vidim željo po dokazovanju”...Več

2

Bayern našel novo hrvaško zvezdo: Devetnajstletnik za zadetek potreboval le štiri minute (VIDEO)...Več