[3]
224490

Podčetrtek z zmago potrdil peto mesto, Triglav kljub porazu ostaja prvoligaš

29. 4. 2024, 20.31

Košarkarji Term Olimia so v 27. krogu lige Nova KBM premagali ECE Triglav z 69:54 (17:16, 33:27, 50:41).

Košarkarji Term Olimia so s trinajsto zmago v rednem delu potrdili peto mesto po rednem delu lige Nova KBM, ECE Triglav pa si je navkljub porazu zagotovil obstanek v elitni slovenski družbi.

Podčetrtčani bodo v četrtfinalu na dve zmagi igral s Kansai Heliosom, prva tekma bo v Domžalah 3. maja, Kranjčani pa so danes končali sezono z izkupičkom 9-18.

Pari četrtfinala so Cedevita Olimpija – Šentjur, Krka – LTH Castings, Kansai Helios – Terme Olimia in Ilirija – GGD Šenčur.

Terme Olimia so zasluženo prišle do zmage, saj so bile praktično vseh 40 minut v vodstvu. Najvišjo prednost so dosegle v zadnji četrtini pri 16 točkah razlike.

Igor Struger je bil s 17 točkami prvi strelec domačih (met 6:10), eno manj je dosegel Aleksander Stoimenov (8 skokov), za goste je Lovro Urbiha zbral 15 točk (8 skokov), 14 pa jih je dodal Uroš Šikanić (trojke 4:7).

1

Matej Mavrič Rožič za Šport TV: ”V Šeškovih očeh vidim željo po dokazovanju”...Več

2

Bayern našel novo hrvaško zvezdo: Devetnajstletnik za zadetek potreboval le štiri minute (VIDEO)...Več