single
[2]
235105

Po tekmi Schalkeja in Brede fizični obračun 300 navijačev

Avtor: Blaž Magdič
5. 9. 2024, 14.56

Sredina nogometna tekma med nemškim Schalkejem in nizozemskim prvoligašem Bredo (2:1) naj bi bila prijateljska. Bolj kot nogomet pa jo zaznamoval izgred okrog 300 navijačev, ki so se spopadli med seboj in policija jih je lahko ločila le z ostrim posredovanjem.

Po prvih podatkih policije se je 200 domačih navijačev spopadlo s pol manj tujimi. Več oseb je bilo glede na sledi na mestu dogajanja tudi ranjenih, a so se ti že pred prihodom policije umaknili.

Ozračje na stadionu je bilo naelektreno. V uvodu so za pirotehnični vložek poskrbeli gostje, med odmorom pa sta se navijaška tabora spopadla verbalno, so še potrdili pri policiji. Tam prve podatke o osumljencih imajo, preiskava pa poteka.

Kot še pravijo pri policiji, pa stanje postaja vse bolj resno, navijači pa so poskrbeli tudi za nov mejnik policijskega dela, če bodo morali ti po novem z velikim številom uniformirancev čuvati tudi prijateljske nogometne tekme.

 

Foto: Sportida.com
Vir: STA

Zadnje video vsebine

1

Jan Pancar pred češkim izzivom: “Zdravstvene težave so za mano, mislim, da sem v dobri formi” (VIDEO)...Več

2

Strateg Maribora Milanič po prvi zmagi sezone: “To je nagrada za sijajno delo fantov” (VIDEO)...Več

3

Praznik ob 125-letnici pripadel Leverkusnu (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Gajser iskreno za ŠTV: “Še vedno se nisem povsem spoprijateljil z motorjem, želim biti čim prej sproščen” (VIDEO)...Več

2

Lastnik Maribora Ilicali ob začetku nove sezone brez ovinkarjenja: “Zanima nas le naslov prvaka” (VIDEO)...Več

3

Nukić: “Zahović bo tudi v težjih okoliščinah našel način, da bo Maribor zelo dober” (VIDEO)...Več