single
[2]
290518

Po SP 2026 Američani že merijo proti letu 2038

Avtor: Urban Kolman
26. 6. 2026, 15.42

Po mnenju Andrewa Giulianija, vodje projektne skupine svetovnega nogometnega prvenstva v ZDA, je država sposobna organizirati tudi tekmovanje s 64 reprezentancami, in bi lahko vnovič kandidirala za prvenstvo leta 2038, poroča tiskovna agencija Associated Press (AP).

ZDA soorganizirajo trenutno prvenstvo skupaj s Kanado in Mehiko, glede na to, da bodo pri gostiteljstvu leta 2030 sodelovale Evropa, Afrika in Južna Amerika, leta 2034 pa bo finale gostila Saudska Arabija, bi se lahko čez 12 let spet odprla možnost Severni Ameriki.

Giuliani je v pogovoru za AP dejal, da je še prezgodaj za dokončno odločitev o vnovični kandidaturi, vendar meni, da imajo ZDA vse možnosti, da to nalogo spet opravijo v bližnji prihodnosti.

“O tem sem govoril s predsednikom Donaldom Trumpom in z našimi sekretarji v kabinetu. Mislim, da ni boljše države, ki bi bila sposobna gostiti svetovno prvenstvo, kot so ZDA, in mislim, da to na letošnjem prvenstvu dokazujemo. Mislim, da se vsi navijali lahko prepričali, da smo izjemno gostoljubni in da imamo tako neverjetno infrastrukturo. Imamo zgrajene stadione, v drugih državah pa ni tako in organizacija precej več stane,” meni Giuliani.

Trdi, da jim razširitev prvenstva na 64 reprezentanc ne bi predstavljalo težave, vseeno pa o prvenstvu leta 2038 noče glasneje govoriti.

“Najprej moramo poskrbeti, da bomo 19. julija uspešno zaprli to svetovno prvenstvo, preden se bomo začeli odločati o naslednji kandidaturi. Za leto 2038 ali pozneje,” še noče ničesar napovedovati Giuliani.

Vir: STA
Foto: Sportida.com

Zadnje video vsebine

1

Radomljanke sezono odpirajo s polnim izkupičkom, Olimpiji pa izenačenje preprečila vratnica (VIDEO)...Več

2

Analiza ŠTV: Čaroben večer mladega Letonje, to je tudi potrditev za trenerja Celja (VIDEO)...Več

3

Nukić in Vugdalić: Celje spočilo zvezdnike in dominiralo, Olimpija pred derbijem upa na čudež (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Gajser iskreno za ŠTV: “Še vedno se nisem povsem spoprijateljil z motorjem, želim biti čim prej sproščen” (VIDEO)...Več

2

Lastnik Maribora Ilicali ob začetku nove sezone brez ovinkarjenja: “Zanima nas le naslov prvaka” (VIDEO)...Več

3

Nukić: “Zahović bo tudi v težjih okoliščinah našel način, da bo Maribor zelo dober” (VIDEO)...Več