28485

Po infarktni končnici druga zmaga za Sokole v AFL

Avtor: Rok Grilec
22. 5. 2016, 10.00

Ljubljančani, ki so v Zagorju promovirali ameriški nogomet, so v zadnjih minutah nadoknadilizaostanek preko Matica Tomšeta (2 zadetka, 160 jardov), nato pa vse postavili na kocko in profitirali,
saj je Anthony Gardner (2 podaji za zadetek, 215 jardov) s tekom uspešno izvedel akcijo za dve točki.
Rok Sedej je nato odločil srečanje s prestreženo podajo dunajskemu podajalcu.

V drugi četrtini so gostje povedli po napaki ljubljanske obrambe s podajo na Reinharda Knausa (10- 13), kar je bil tudi izid polčasa po dveh neuspešnih četrtih poskusih Sokolov.

V drugem polčasu je večino časa na igrišču preživela ljubljanska obramba, ki je krčevito branila ozemlje. Dunajčani so najprej prišli do uspešnega strela na gol (10-16). V naslednji akciji pa je udarila naveza Anthony Gardner-Matic Tomše, ki je z 51 jardov dolgim zadetkom poskrbela za izenačenje.

V zadnji četrtini se Dunajčani niso predali. Še več ponovno so vse niti držali v svojem napadu in kontrolirali srečanje. Preko tekača Floriana Posa jim je uspelo povesti (PAT uspešen) z 16-23. Naslednji napad Ljubljančanov je bil neuspešen in prisiljeni so bili predati žogo. Nato je obramba odlično ustavila Dragonse in priborila napadu še zadnjo možnost za znižanje rezultata. Anthony Gardner se je ponovno odločil za dolgo podajo do Matica Tomšeta, ki jo je ujel v končni coni in znižal na 22-23. Glavni trener Ljubljančanov Rok Štamcar se je odločil da bo tvegal in igral za dve točki. Anthony Gardner je uspešno izvedel akcijo in pritekel v končno cono za vodstvo 24-23.

V izdihljajih tekme je Alex Good ponovno vodil napad Dunajčanov do končne cone. Uspešno je zaključil nekaj podaj, vse dokler ga pri eni izmed plitvih podaj na stran ni presenetil Rok Sedej, ki je s prestreženo podajo odločil tekmo.

Rok Štamcar je po tekmi povedal: To je bilo nora tekma. Ekipa je dokazala pravi karakter. Celotno srečanje smo zaostajali, nato pa smo v nekaj potezah povedli. Ponosen sem na obrambo, ki je uspela zaključiti takšno tekmo.

Ljubljanske sokole sedaj čaka težko gostovanje v soboto, 28.5. ob 15.00 pri favoriziranih Graz Giants, s katerimi so odigrali uvodno srečanje. Tekma bo štela tudi za ligo CEFL, kjer bo zmagovalec srečanja igral v CEFL Bowlu.