[3]
181837

Po devetem porazu: ”Težko je ustvariti kemijo!”

19. 1. 2023, 08.30

Cedevita Olimpija je v Stožicah doživela hud poraz, ne v smislu rezultata, ampak ker se ji je slednji pripetil ravno proti enemu glavnih tekmecev za mesta, ki vodijo v končnico evropskega tekmovanja. U-BT Cluj je zdaj na lestvici dve zmagi pred Ljubljančani, do konca rednega dela sezone pa ostaja sedem kol.

Gostujoče moštvo se je z dobrim začetkom hitro oddaljilo od domačih in vodilo za 7 točk po prvi četrtini in za 9 ob polčasu. ‘Zmaji’ so se krčevito borili in sredi tretje četrtine s trojko Josha Adamsa celo povedli (50:49). ”V nekaterih obdobjih smo igrali dobro, a to je premalo, če želiš zmagati v Evropskem pokalu,” je iskren glavni trener Jurica Golemac. ”Z zmanjšano rotacijo, problemi z osebnimi napakami, zmanjšano energijo, nismo uspeli priti do uspeha. Hvala navijačem za podporo, žal pa naš skupni trud ni bil dovolj za zmago.”

Domači so bili zadnjič v vodstvu tik pred zaključkom tretje četrtine, ko je Yogi Ferrell zadel trojko za vodstvo 57:56, a so Romuni odgovorili z nizom 8:0, ki jim je prinesel 7 točk prednosti (57:64) 8 minut pred zaključkom tekme. ‘Črno-beli’ so uspešno nadzorovali ritem igre v preostanku obračuna in slavili zmago s končnim rezultatom 88:80. ”Žal mi je te tekme. Borili smo se, a zaman,” je dejal kapetan Edo Murić. ”Vsak od nas, ki je stopil na parket, je dal vse od sebe. Meni je žal poraza, saj je bila to tekma za biti ali ne biti. Takšen je šport. Potrebno bo razmisliti in se motivirati za naprej. Dali bomo vse od sebe do konca in videli bomo, kam nas bo to pripeljalo.”

Za Cedevito Olimpijo je Yogi Ferrell dosegel 27 točk, sledi Lovro Gnjidić, ki jih je prispeval 13. Alen Omić je dvoboj zaključil z 10 točkami in 14 skoki. Edo Murić je v statistiko vpisal devet točk. Karlo Matković se je pred začetkom tekme ogreval, nato pa je začutil vrtoglavico, zaradi katere je bila sprejeta odločitev, da ne stopi na parket. Z virozo se je boril Amar Alibegović, ki je tekmo sklenil s šestimi točkami. ”Tekmo smo odprli zadržano, nato pa smo se skušali prebiti nazaj v obračun,” je povedal Ferrell. ”S podporo publike se nismo vdali. Vsako tekmo moramo začeti bolj lačni. Celo leto imamo zdravstvene težave, zato je težko zgraditi kemijo, kljub temu pa se vztrajno borimo.”

Naslednji obračun je za Ljubljančane na sporedu v ponedeljek, ob 18. uri, ko bodo v beograjski dvorani Aleksandar Nikolić gostovali pri Crveni zvezdi Meridianbet v 16. kolu AdmiralBet Lige ABA. V sklopu EuroCupa ‘Zmaje’ naslednji obračun čaka v sredo, ko ob 20.15 gostujejo pri Joventutu.

Vir: KK Cedevita Olimpija