[2]
133132

PLT: Prvaki zopet praznih rok, Olimpija zgolj do točke, Maribor ugnal Domžale

23. 7. 2021, 13.12

Nogometaši CB24 Tabora Sežane so v 2. krogu Prve lige Telemach izgubili proti Celju z 0:1 (0:0). Bravo in Aluminij sta se na prvi sobotni tekmi razšla brez golov, zvečer pa je zelenico sklonjenih glav zopet zapustila Mura. Novinec v ligi Kalcer je v Domžalah prišel do velike točke proti favorizirani Olimpiji, na zadnji tekmi pa je Maribor z igralcem več ugnal Domžale.

Kraševci, ki so novo sezono začeli z veliko zmago proti državnemu prvaku v Murski Soboti, so gostili pomlajene Celjane, ki so v “lepotici” prvega kroga sicer izgubili proti Mariboru, a pokazali, kakšno igro lahko navijači pričakujejo pod vodstvom Agrona Šalje. Tudi v Sežani so pogosto visoko pritiskali, pokazali več napadalne navdahnjenosti kot domači, na koncu pa je dvoboj odločila najstrožja kazen.

Na prvi sobotni tekmi sta Bravo in Aluminij zopet odigrala tekmo, ki ni ponudila zadetkov. Kidričani tako proti Šiškarjem ostajajo neporaženi že na peti zaporedni tekmi. Še najbližje zadetku je bil branilec Brava Vanja Drkušić, ki je po strelu z glavo stresel vratnico.

Prvaki so zopet ostali praznih rok, potem ko so s 3:2 izgubili v Kopru. Muro je že v prvi minuti v vodstvo popeljal Kai Cipot, za preobrat sta poskrbela Nardin Mulahusejnović in Kaheem Parris, pri izenačenju je bil za Muro znova v ospredju Cipot, za zmago ‘kanarčkov’ pa je zadel Maks Barišič.

Olimpija je na gostovanju pri Radomljah v domžalskem Športnem parku dokaj hitro prišla do vodstva, a tudi do prejetega zadetka. ‘Zmaje’ je v 17. minuti v vodstvo popeljal novinec Sava Petrov, že v 22. minuti pa je rezultat tekme s pomočjo branilca Olimpije Uroša Koruna postavil Andrej Pogačar.

Na poraz Domžalčanov je v veliki meri vplivala izključitev Senijada Ibričića že v 26. minuti. Že prej je z glavo zadel Aleks Pihler, ki je kasneje dodal še enega, enkrat pa se je med strelce vpisal še Rudi Požeg Vancaš. Častni zadetek za Domžale je z lepim strelom z roba kazenskega prostora dosegel Zeni Husmani.